• 2013-05-02

Pieśni z północy-warsztaty muzyczne

Od 10 do 11 maja w Fabryce Sztuki w Łodzi potrwają warsztaty muzyczne, mające na celu rozwijanie siły i dźwięku własnego głosu, przy użyciu różnych metod śpiewu i chóralnego brzmienia.

Pieśni z Północy, warsztaty muzyczne (źródło: mat. prasowe)

Pieśni z Północy, warsztaty muzyczne (źródło: mat. prasowe)

Warsztaty Pieśni z Północy poprowadzi Viktoria Siwek i Elin Tisell z Teatru Slava (Szwecja). Sposób pracy, który zostanie przyjęty podczas szkoleń wynika z treningu fizycznego Teatru Sláva, który pomaga rozwinąć głos. Uczestnicy warsztatów będą pracować nad pieśniami polifonicznymi.

Viktoria Siwek i Elin Tisell -  są związane z Teatrem Sláva od 15 lat. Teatr Sláva to niezależna grupa teatralna z Huddinge, położonego nieopodal Sztokholmu. Zajmuje się performance’em na bazie muzyki i ruchu. Grupa tworzy dla dzieci i dla dorosłych, prowadzi też warsztaty muzyczne. Obie instruktorki są wykształcone w tradycji teatralnej Slávy, mają też duże doświadczenie w rozmaitych technikach głosu i sztukach wizualnych. Uczestniczyły w ponad 10 produkcjach teatralnych. Elin i Viktoria to doświadczone nauczycielki, zarówno w zakresie teatru fizycznego jak i w technika głos. Są liderkami chóru amatorskiego prowadzonego od 7 lat. Viktoria Siwek skomponowała i zaaranżował wiele utworów, które znajdują się w repertuarze Teatru Sláva.

Pieśni z Północy-warsztaty muzyczne
od 10 do 11 maja 2013
Fabryka Sztuki, ul. Tymienickiego 3
Łódź

Dodaj komentarz