• 2013-05-02

Najnowszy film Jarmuscha w konkursie festiwalu w Cannes

Organizatorzy festiwalu w Cannes podali, że do ogłoszonych ponad tydzień temu filmów konkursowych dołączy Only Lovers Left Alive w reżyserii Jima Jarmuscha.

„Only Lovers Left Alive” w reżyserii Jima Jarmuscha (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Only Lovers Left Alive” w reżyserii Jima Jarmuscha (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Długo oczekiwany film twórcy Broken Flowers, Ghost Dog czy Noc na ziemi kręcony był w całkowitej tajemnicy. Znana była tylko część obsady: Tilda Swinton (Jestem miłością), Mia Wasikowska (Alicja w krainie czarów) i Tom Hiddleston (Avengers) w rolach głównych. Wcielili się oni w odwiecznych kochanków – outsiderów, żyjących nocą i kryjących się przed światem.

Only Lovers Left Alive to opowieść o Adamie (Hiddleston), unikającym rozgłosu i słonecznego światła, undergroundowym muzyku z Detroit, który postanawia powrócić po długiej rozłące do swojej ukochanej – Evy (Swinton), od lat mieszkającej w Maroku. Jednak ich związek zostanie wystawiony na próbę, kiedy dołączy do nich nieobliczalna siostra Evy – Ava (Wasikowska).

Światowa premiera nowego filmu Jarmuscha, mającego być dramatem z elementami horroru, odbędzie się podczas festiwalu w Cannes, który rozpocznie się już 15 maja.

66. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes
15-26 maja 2013 r.
Cannes

Dodaj komentarz