• 2013-05-02

Kari Amirian na Festiwalu Miłosza

Koncert Kari Amirian będzie pierwszym owocem współpracy wokalistki z brytyjskim The Unseen. Koncert odbędzie się 19 maja w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie.

„Daddy Says I'm Special", okładka (źródło: mat. prasowe)

„Daddy Says I'm Special", okładka (źródło: mat. prasowe)

 - Nie odnajduję się w zapewnianiu ludziom rozrywki. W tworzeniu najbardziej interesuje mnie sięganie po to co prawdziwe i ważne – deklaruje artystka. – Muzyka jest dla mnie rodzajem medium, przejściem z tego co widzialne do tego co istnieje poza zmysłami. To odkrywanie siebie, a jednocześnie wprowadzenie odbiorcy w przestrzeń, która może być miejscem konfrontacji słuchacza z jego własnymi emocjami.

Podczas krakowskiego koncertu Kari Amirian będą towarzyszyć: Jon Headley (keyboard), Chris Headley (gitara), Jan Stokłosa (wiolonczela), Callum Harvie (bas) i John Pullan (perkusja).

Kari Amirian – to polska odpowiedź na wokalistki z północy. Uznawana za indie-popową eksperymentatorkę, lubi mieszać, łączyć i obserwować, co powstanie z zestawienia akustycznych i elektronicznych brzmień. Zadebiutowała albumem Daddy Says I’m Special, który przez dziennikarzy i słuchaczy został uznany za jeden z najciekawszych debiutów 2011 roku. Słuchając Kari można skojarzyć ją z wokalistkami jak Lykke Li, Feist, Bat For Lashes, Cat Power czy St. Vincent. Artystka była nominowana do Nagrody Muzycznej Fryderyk 2013 Kari Amirian w kategorii Debiut Roku.

Festiwal Miłosza
od 16 do 19 maja 2013 roku, Kraków

Koncert Kari Amirian
19 maja 2013 r., godz. 20.00, Małopolski Ogród Sztuki, Kraków

Dodaj komentarz