• 2013-05-02

Tom Hodgkinson radzi, jak Być rodzicem i nie skonać

24 kwietnia nakładem wydawnictw W.A.B ukazała się książka Być rodzicem i nie skonać, której autorem jest Tom Hodgkinson.

„Być rodzicem i nie skonać”, Tom Hodgkinson, WAB (materiały prasowe)

„Być rodzicem i nie skonać”, Tom Hodgkinson, WAB (materiały prasowe)

Tom Hodgkinson, ojciec trojga dzieci, dzieli się swoim życiowym doświadczeniem. W poprzednich książkach pokazał, jak być leniwym i jak być wolnym. Teraz udowadnia, że wcale nie trzeba zapełniać dzieciom czasu od rana do wieczora, żeby wychować je na szczęśliwych i samodzielnych ludzi. Przeciwnie! Trzeba im dać święty spokój i dużo przestrzeni.

Autor pisze między innymi o niepotrzebnych zabawkach, bezsensownych wypadach rodzinnych i ogłupiających programach telewizyjnych. A także o alternatywnych formach edukacji i o tym, dlaczego warto jak najczęściej przebywać z przyjaciółmi, śmiać się i po prostu cieszyć się życiem, zamiast zamartwiać się kolejnymi problemami. Hodgkinson nie byłby sobą, gdyby nie podparł się autorytetami. Nawiązuje do Locke’a, Rousseau i Lawrence’a, których poglądy na wychowanie okazują się zaskakująco aktualne. Przytacza też anegdoty z własnego życia rodzinnego. A wszystko to przedstawia z ogromnym poczuciem humoru i dystansem.

Tom Hodgkinson (ur. 1968) – angielski pisarz, od 1993 roku wydawca magazynu The Idler, w którym wychwala się uroki próżniaczego życia. Pisał do The Sunday Telegraph, The Guardian i The Sunday Times. Wraz z Matthew De Abaitua opublikował  The Idler’s Companion: An Anthology of Lazy Literature (1997), a z Danem Kieranem The Book of Idle Pleasures (2008). Jest ponadto autorem przewrotnych poradników, z których ostatni to Brave Old World (2011). Mieszka z rodziną w hrabstwie Devon.

Być rodzicem i nie skonać, Tom Hodgkinson
przekład:  Kamila i Robert Sławińscy
WAB, premiera: 24 kwietnia 2013 r.

Dodaj komentarz