Domańska i Miszewski – Pictura Intacta

Od 14 maja w Van Den Berg Galerii Sztuki w Warszawie będzie można oglądać wystawę prac duetu artystycznego Alicja Domańska – Paweł Miszewski pt. Pictura Intacta.

Autor: Alicja Domańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Alicja Domańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pictura Intacta to kontynuacja projektu Pictura Insomnia duetu artystycznego Alicja Domańska – Paweł Miszewski. Tym razem artyści porzucają oniryczny świat abstrakcyjnych kompozycji na płótnie (Domańska) i czarno-białych fotogramów (Miszewski) na rzecz dynamiki kontrastu, budowanej w oparciu o sekwencje-konsekwencje obserwacji. Owe ulotne chwile, artefakty są zapisem czasów równoległych, dychotomicznych, paradoksalnie wykluczających się w w momencie zbliżenia do jednego zbioru. Relacje i korelacje pomiędzy surowymi kadrami i panoramami a emocjonalnymi malarskimi plateau odnajdują jednak harmonię w syntonii ukrytych metafor i intuicyjnej percepcji. Pictura Intacta to obrazy nietknięte, bo wydarzyły się w dwóch odmiennych światach połączonych niewidzialną nicią.

Alicja Domańska to malarka, projektant wnętrz, współpracuje z teatrem, absolwentka ASP w Gdańsku. Ma za sobą wystawy w kraju i za granicą, artystka konsekwentnie redefiniuje to, czym jest i czym może być sztuka współczesna, a jej narzędziem jest malarstwo. Maluje emocje, łączy malarstwo z innymi dziedzinami sztuki. Zeszłoroczna laureatka Sopockiej Muzy dla twórców. Prace artystki znajdują się w wielu miejscach na całym świecie, zarówno u osób prywatnych, jak i firm oraz w siedzibach ekskluzywnych marek.

Paweł Miszewski projektuje, fotografuje, twórca plakatów, pisze. Tworzy nie zawsze z ogólnie przyjętą linią melodyczną. Jest laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, w tym Grand Prix Galerii Plakatu AMS oraz European Top Talents Award. W 2012 roku został wybrany do Saatchi 100 Curators Collection. Wykłada na ASP w Warszawie i Uniwersytecie Muzycznym.

Alicja Domańska – Paweł Miszewski, Pictura Intacta
Wernisaż: 14 maja 2013 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 18 maja 2013 roku
Van Den Berg Galeria Sztuki
ul. Emilii Plater 12
Warszawa

Dodaj komentarz