• 2013-05-02

Druga edycja Akademii Sinfonia Varsovia

13 i 14 maja w Warszawie odbędą się przesłuchania skierowane do instrumentalistów, które mają przygotować młodych muzyków do wykonywania zawodu muzyka orkiestrowego.

Akademia Sinfonia Varsovia, plakat (źródła: mat. prasowe)

Akademia Sinfonia Varsovia, plakat (źródła: mat. prasowe)

Akademia Sinfonia Varsovia to cykl warsztatów służących doskonaleniu umiejętności gry muzyka orkiestrowego. Druga edycja Akademii przeznaczona jest dla skrzypków, oboistów i waltornistów – polskich studentów i młodych absolwentów uczelni muzycznych, którzy w dniu przesłuchań nie będą mieli ukończonych 26 lat.

Warsztaty w formule zajęć indywidualnych i grupowych prowadzone będą przez koncertmistrzów i muzyków solistów Sinfonii Varsovii: Marię Machowską i dr hab. Jakuba Haufa (skrzypce), dr Arkadiusza Krupę (obój), Henryka Kowalewicza i Pawła Szczepańskiego (waltornia). Zajęcia będą odbywać się od września 2013 roku do czerwca 2014 roku. Głównym celem projektu jest przygotowanie młodych instrumentalistów do profesjonalnego wykonywania zawodu muzyka orkiestrowego przy wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia muzyków Orkiestry Sinfonia Varsovia.

Wzorem poprzedniej edycji, wyróżniający się uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnych projektów z Sinfonią Varsovią. Najlepsi uczestnicy wezmą udział w Masterclass, które poprowadzą światowej sławy instrumentaliści.

Zajęcia będą odbywały się w siedzibie Sinfonii Varsovii przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie. Druga edycja Akademii potrwa od września 2013 roku do czerwca 2014 roku i będzie podzielona na dwa semestry.

Przesłuchania do 2. edycji Akademii Sinfonia Varsovia
Od 13 do 14 maja 2013 roku
Warszawa

Dodaj komentarz