• 2013-04-30

Rozbudowa i modernizacja budynku biurowego LPP

Z początkiem kwietnia ruszyła przebudowa i rozbudowa sześciokondygnacyjnego budynku spółki LPP  w Gdańsku według projektu Studio 1:1.

Rozbudowa i modernizacja budynku biurowego w Gdańsku, proj. Studio 1:1 (źródło: materiały prasowe)

Rozbudowa i modernizacja budynku biurowego w Gdańsku, proj. Studio 1:1 (źródło: materiały prasowe)

Generalnym wykonawcą została spółka Allcon Budownictwo.

Opracowany przez pracownię projekt budowlany ma na celu dostosowanie istniejącego budynku o walorach zabytkowych do zmieniających się oczekiwań jego właściciela, którym jest firma LPP S.A. z siedzibą w Gdańsku. Obiekt został wzniesiony w latach 1924-1927 w stylu modernistycznym, w którym pierwotnie mieścił się Gdański Monopol Tytoniowy. W ostatnich latach pełnił funkcję magazynowo-biurową, obecnie jednak firma LPP na tyle się rozbudowała, że wyłącznie przejął funkcję biurową.

Stworzenie ram dla współczesnej funkcji biurowej tak dynamicznej firmy, wymaga jednak dokonania kilku istotnych przekształceń tego obiektu. Zamierzeniem pracowni Studio 1:1, było stworzenie atrakcyjnego miejsca pracy dla młodych ludzi, zawodowo związanych z projektowaniem mody. Zdecydowano się na rozbudowę przestrzeni dziedzińca i dobudowę antresoli w przestrzeni istniejącego świetlika. Nowo zaprojektowana kubatura zawiera następujące funkcje: rekreacji, wypoczynku, fitnessu, odnowy biologicznej, klubo-jadalni oraz biurowe.

Projekt dotyczy również przekształcenia istniejących pomieszczeń archiwum na przestrzeń biurową oraz nowej aranżacji biura na piętrze trzecim. Przedmiotem opracowania jest także remont i docieplenie elewacji budynku, zagospodarowanie terenu wokół budynku w postaci elementów tzw. małej architektury: ogrodzenie, brama wjazdowa, wiata na rowery, wiata na śmietnik, portiernia oraz oświetlenie. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na początek listopada 2013 roku.

Rozbudowa i modernizacja budynku biurowego LPP  
Projekt: Studio 1:1
Kwiecień – listopad 2013 r.
Gdańsk

Dodaj komentarz