• 2013-04-30

Trzy koncerty Lebanon Hanover w maju

W maju brytyjscy przedstawiciele cold wave Lebanon Hanover wyruszają na wspólną trasę koncertową z polską formacją Marburg, podczas której wystąpią we Wrocławiu, Warszawie i Łodzi.

Trasa koncertowa Lebanon Hanover i Marburg, plakat (źródło: mat. prasowe)

Trasa koncertowa Lebanon Hanover i Marburg, plakat (źródło: mat. prasowe)

Koncerty formacji Lebanon Hanover, mimo minimalizmu muzycznych środków, mają w sobie elementy z niemieckiego ekspresjonizmu, czy teatru. Grupa występuje na całym świecie. Ostatnio pierwszy raz grali w Stanach Zjednoczonych i Meksyku. W maju odbędą krótką trasę z polskim projektem Marburg, podczas której wspólnie zagrają w Berlinie, Wrocławiu, Warszawie i Łodzi.

Lebanon Hanover – tworzą Larissa Iceglass i William Maybeline. Stanowią osobliwą parę duchowych podróżników, poszukujących miejsca dla swoich artystycznych działań na mapie Europy. Staroświeckie poetyckie dusze, miejsce dla siebie odnajdywały zarówno w awangardowym Berlinie, gdzie ich twórczość spotkała się z dużym uznaniem, jak i w małomiasteczkowym Sunderland na wybrzeżu Anglii, gdzie para poświęcała się nocnym eksploracjom nadmorskich lasów. Ich muzyka to Zimna Fala, garściami czerpiąca inspiracje z tradycji tego gatunku, jednak w inteligentny i subtelny sposób reinterpretująca znane wątki w stylistyce camp. Grupa wydała dotychczas dwa albumy The world is getting colder, Why not just be solo w Fabrika Records), a ostatnio winylową EPkę w berlińskiej niezależnej wytwórni aufnahme + wiedergabe.

Marburg – to projekt dwojga członków Kolektywu Ebola dokonujących rearanżacji wcześniejszych działań spod znaku wrocławskiej Oficyny Biedota. Marburg mocno zakorzeniony jest w estetyce i filozofii DIY, która wyznacza kierunki działania i formy współpracy. Ich brzmienie to hybryda fascynacji syntezatorami analogowymi, post punkowej surowości i bezkompromisowości eksperymentu. Dotychczas opublikowali 3 EPki, wkrótce ich materiał ukaże się na składankach winylowych (Belgia, Holandia, Szwecja). Pod koniec 2013 roku planują wydanie winylowego LP, którego nagrywaniem zamierzają zająć się do tego czasu w odosobnieniu, z dala od miasta i ludzi.

Trasa koncertowa Lebanon Hanover & Marburg

10 maja 2013 roku, Klub Druga Fala, Wrocław
11 maja 2013 roku, Klub Eufemia, Warszawa,
12 maja 2013 roku, Klub Dom, Łódź

Dodaj komentarz