• 2013-04-30

Kreatywnie o meblach łazienkowych – konkurs Roca i PŚ

Projekty Anny Mikietiuk oraz Sandry Zawadzkiej zajęły pierwsze miejsce ex aequo w konkursie Roca i Politechniki Śląskiej.

Konkurs Roca i Politechniki Śląskiej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs Roca i Politechniki Śląskiej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Odważny kolor, oryginalny kształt lub nietypowe zastosowanie – szafka łazienkowa może być elementem funkcjonalnym i ozdobnym, może również zachwycać designem i być centralnym elementem łazienki. Udowodnili to studenci Politechniki Śląskiej, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez uczelnię wraz z firmą Roca Polska.

Firma Roca od wielu lat wspiera młodych, ambitnych studentów i aktywnie angażuje się w inicjatywy, które pomagają w ich rozwoju. Wyrazem tego jest organizowany wspólnie z Politechniką Śląską konkurs na projekt mebli dedykowanych pod umywalkę marki Roca. Dla uczestników to szansa na sprawdzenie swoich umiejętności, wykorzystanie wiedzy teoretycznej oraz zwiększenie szans na rynku pracy.

W tym roku jury wybrało osiem projektów wyróżniających się oryginalnym pomysłem oraz nowatorskim podejściem do tradycyjnego elementu wyposażenia łazienki, jakim jest szafka pod umywalkę i inne meble łazienkowe. Innowacyjne propozycje młodych twórców to nie tylko popisy wyobraźni konstruktorskiej, ale także propozycje, które świetnie wpisują się w przestrzeń łazienki. Jury w składzie: dr Krzysztof Groń, prof. Czesław Fijołek z Politechniki Śląskiej oraz Joanna Dec-Galuk, Marketing Manager i Klaudia Bączek, Brand Communication&PR Coordinator z Roca Polska nie miało łatwego zadania. Studenci po raz kolejny pokazali, że polska szkoła projektowania reprezentuje światowy poziom. Propozycje, które zostały nadesłane na konkurs to kompletne rozwiązania, które wpisują się w najnowsze trendy branży wyposażenia. Z roku na rok poprzeczka podnoszona jest coraz wyżej, a projekty – dojrzalsze i efektowniejsze.

Pierwsze miejsce zajęły ex aequo projekty Anny Mikietiuk oraz Sandry Zawadzkiej. Nagrodzono również prace: Aleksandry Lubaś, Magdaleny Jaeschke (II miejsce) oraz Weroniki Ochnio, Anny Wilk, Magdaleny Kowalskiej i Hanny Kocot (III miejsce). Studenci udowodnili, że design na najwyższym poziomie może iść w parze z funkcjonalnością, a najbardziej oryginalne pomysły to nie tylko elementy do podziwiania.

Roca z uwagą przygląda się dokonaniom młodych projektantów, ponieważ ich odwaga wyznacza nowe trendy w branży wyposażenia łazienek, a innowacja i design to elementy, na które firma zwraca szczególną uwagę.

Konkurs Roca i Politechniki Śląskiej
I nagroda ex aequo: Anna Mikietiuk, Sandra Zawadzka

Komentarze (2) do artykułu “Kreatywnie o meblach łazienkowych – konkurs Roca i PŚ”

  1. Marcin

    Projekty wyglądają bardzo zawodowo. Roca powinna czerpać inspiracje właśnie tego typu konkursami. Bardzo ładne i odważne kolory – coś nowego w łazience.
    A dla zwycięzców gratulacje.

  2. Karolina

    meble ciekawe i pomysłowe. Roca ma bardzo udane pomysły jeśli chodzi zarówno o meble jak i ceramikę. przeglądałam niedawno ich stronę i jestem pod wrażeniem niektórych aranżacji.

Dodaj komentarz