• 2013-04-30

Nabór na I Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne

22 kwietnia 2013 roku ruszył nabór na I Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne. Teatry mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 10 maja.

I Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne  7-9 czerwca 2013 r. (materiały prasowe)

I Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne 7-9 czerwca 2013 r. (materiały prasowe)

Już od 22 kwietnia 2013 roku amatorskie zespoły teatralne z całej Polski będą mogły wysyłać swoje zgłoszenia na I Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne. Nabór potrwa do 10 maja 2013 r. Kwalifikacji zespołów dokona organizator festiwalu – Stowarzyszenie Teatru Planeta M, który szczególną uwagę przy wyborze uczestników zwróci na kulturę żywego słowa w spektaklach, a także formy teatralne nawiązujące do uznanej literatury. Również nie bez znaczenia będą takie wyznaczniki jak wielorakość interpretacji i wielowarstwowość treści w przedstawieniu.

I edycja festiwalu rozpocznie się 7 czerwca (piątek) i potrwa do niedzieli – 9 czerwca. W ten weekend do Ośrodka Edukacyjno-Teatralnego Stacja Szamocin przyjadą teatry z różnych stron Polski, aby móc stanąć do przeglądu jakim jest I Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne. Dla zwycięskich i wyróżnionych uczestników oczywiście przewidziane są nagrody, które ufundował Starosta Powiatu Chodzieskiego Pan Julian Hermaszczuk. Zwycięzców konkursu wyłoni trzyosobowe  jury.

Festiwal adresowany jest do młodych i poszukujących teatrów ruchu offowego, amatorskiego i alternatywnego. W swych założeniach podkreśla kulturę żywego słowa i  zachęca do dbania o ojczysty język.

- Jesteśmy świadomi wypierania poprawnej polszczyzny przez nowomowę, w której jest mnóstwo zapożyczeń z języków obcych, dlatego stworzyliśmy projekt I Ogólnopolskiego Festiwalu Konstelacje Teatralne. Wiemy, że warto docierać przez działania teatralne do młodzieży, wyczulając ich na poprawność języka i wartościową literaturę  – mówią organizatorzy.

Aby wziąć udział w konkursie festiwalowym należy zapoznać się z regulaminem festiwalu, a następnie wypełnić kartę zgłoszeniową i wysłać na adres: Stowarzyszenie Teatru Planeta M, ul. Wronczyńska 10, 60-102 Poznań, z dopiskiem KONSTELACJE TEATRALNE

I Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne
od 22 kwietnia do 10 maja
Stowarzyszenie Teatru Planeta M, Poznań

Dodaj komentarz