• 2013-04-29

Arte Siempre, czyli grafika kubańska w Galerii Bielskiej

Od 10 maja w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku Białej będzie można oglądać zbiorową wystawę prac Eksperymentalnego Warsztatu Grafiki w Hawanie pt. Arte Siempre. Grafika kubańska.

Autor: Osmeivy Ortega (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Osmeivy Ortega (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zbiorowy pokaz prac Eksperymentalnego Warsztatu Grafiki w Hawanie – Muestra colectiva del Taller Experimental de Gráfica de La Habana. Warsztat ten działa w renomowanej galerii Taller Experimental de Grafica, skupiającym kubańskich twórców specjalizujących się w tradycyjnych i współczesnych technikach graficznych.

To wystawa artystów tworzących w specyficznych warunkach izolacji politycznej i gospodarczej kraju, dla których sztuka jest obszarem prawdziwej wolności. Pokaz przybliża kubańską rzeczywistość, sposób widzenia wyspiarzy i klimat w jakim powstaje sztuka, będący mieszanką humoru, absurdu i realizmu magicznego, który niesie kultura latynoamerykańska.

Kuratorka wystawy Małgorzata Rozenau

Swoje prace zaprezentują: Luis Lara Calaña, Yamilys Brito Jorge, Alejandro Sainz, Julio César Peña, Dania Fleites, Orlando Montalván, Aliosky Garcia, Anyelmaidelin Calzadilla, Osmeivy Ortega i Hanoi Perez.

Małgorzata Rozenau – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach; dyplom z wyróżnieniem z grafiki użytkowej oraz malarstwa (1996). Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach związana od 2006; od 2010 roku doktor sztuk plastycznych (obrona i pokaz związane tematycznie z relacjami między reklamą a sztuką odbyły się na terenie centrum handlowego w Katowicach). Obecnie pracuje w Katedrze Malarstwa ASP w Katowicach. Zajmuje się malarstwem i projektowaniem graficznym.

Arte Siempre. Grafika kubańska
Wystawę można oglądać od 10 maja do 16 czerwca 2013 roku
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11
Bielsko-Biała

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Pamiątki czasu

Zuzanna Sokołowska

„Diogenes szukający człowieka”, Giovanni Benedetto Castiglione, Rzym, 1645–1650, akwaforta, ze zbiorów Gabinetu Rycin PAU w Bibliotece Naukowej PAN i PAU w Krakowie (źródło: materiały prasowe)

Nieznana kolekcja

Krystyna Rzędzian

Olga Boznańska, Autoportret z japońską parasolką, 1892, fot. A. Podstawka (źródło: materiały MNKD)

Projekcja pustki

Daria Skok

Krystian „Truth” Czaplicki, „Kropla nad i”, Galeria Awangarda i Galeria SIC! BWA Wrocław, 2016, fot. Justyna Fedec (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mullaghmore

Małgorzata Południak

Małgorzata Południak, „Mullaghmore”, okładka (źródło: materiały prasowe Wydawnictwa Forma)

Wada ukryta

Natalia Cieślak

Katarzyna Malejka, z serii „Ćwiczenia z niepewności”, fotografia, 2016, „Katarzyna Malejka. Wada ukryta”, Galeria Miłość, Toruń, 2016, fot. Tytus Szabelski (źródło: dzięki uprzejmości Galerii)

więcej artykułów
Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR