• 2013-04-27

Myslovitz wraca z nowym albumem

Grupa Myslovitz jako jeden z najważniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej po dwóch latach od wydania ostatnie płyty powraca z nowym albumem.

Myslovitz (źródło: mat. prasowe)

Myslovitz (źródło: mat. prasowe)

Zespół nie planował w tym roku wydania pełnego albumu, ale raczej składającej się z kilku piosenek ep’ki. Jednak spędzony wspólnie czas okazał się tak inspirujący, że udało im się zarejestrować 10 utworów. Nagrany materiał to połączenie rozpoznawalnego stylu Myslovitz, pełnego energetycznych brzmień z często zaskakującymi rozwiązaniami aranżacyjnymi. Retro przeplata się ze współczesnością, melodia łączy się rytmicznymi gitarami, a intrygujący klimat współgra z surowym, rockowym brzmieniem.

Pełna charakterystycznych dla grupy gitarowych dźwięków płyta powstawała w kilku różnych miejscach, takich jak trójmiejskie studio Custom34, barokowy Pałac w Staniszowie i kultowym, wrocławskim studio Fonoplastykon. Kompozycje są wypadkową zainteresowań każdego z członków zespołu oraz producenta – Marcina Borsa.

Tak o swoich nowych piosenkach mówią członkowie zespołu:

Album zawiera kilka wątków, które splatają się ze sobą, tworząc opowieść o człowieku poszukującym: właściwego miejsca, właściwych słów i właściwych emocji – właściwych w danej chwili – mogą być dobre, przyjazne, ale niekoniecznie (mogą być też złe).

Myslovitz – to grupa, w której obecnie działa Jacek Kuderski – gitara basowa, Wojciech Kuderski – perkusja, Przemysław Myszor – gitara, instrumenty klawiszowe, Wojciech Powaga – gitara. Przez lata liderem grupy był wokalista Artur Rojek, którego miejsce zostało zastąpione przez wokalistę i gitarzystę Michała Kowalonka.

Premiera albumu Myslovitz

21 maja 2013 roku

Dodaj komentarz