• 2013-04-27

Spotkania Historia w Teatrze

30 kwietnia w Warszawie odbędzie się spotkanie z cyklu Historia w teatrze, prezentującego fragmenty wybranych, zrealizowanych przez Teatr Telewizji spektakli, przedstawiających różne aspekty historii najnowszej. Na najbliższym seminarium o sztuce opowie prof. dr hab. Krystyna Duniec.

Spotkanie „Historia w Teatrze”, plakat (źródło: mat. prasowe)

Spotkanie „Historia w Teatrze”, plakat (źródło: mat. prasowe)

Na wtorkowym spotkaniu zaprezentowane zostaną fragmenty I kto tu wpuścił dziennikarzy? – spektaklu na podstawie książki pod tym samym tytułem, po raz pierwszy opublikowanej w podziemiu, a napisanej z inicjatywy twórcy Laboratorium Reportażu, Marka Millera. Cykl prowadzi prof. dr hab. Krystyna Duniec z Instytutu Sztuki PAN, teatrolog, znawczyni współczesnego dramatu, wykładowca SWPS i Collegium Civitas.

Podczas comiesięcznych spotkań goście mają okazję zobaczyć fragmenty wybranych przedstawień, dyskutować o sposobie ukazywania historii oraz artystycznych założeniach reżyserów i scenarzystów.

Teatr jest zwierciadłem, w którym odbijają się fakty, ludzie i idee. W przedstawieniach Teatru Telewizji można znaleźć ślady skomplikowanej historii XX wieku: konflikty, trudne wybory, bohaterstwo i zdradę, wierność ideałom i próby godzenia sprzecznych wartości. Najciekawsze i najbardziej poruszające spektakle prezentuje cykl Historia w teatrze.

I kto tu wpuścił dziennikarzy?
reż. Marek Miller
30 kwietnia 2013 roku, Przystanek Historia, Warszawa.

Spotkania Historia w teatrze odbywają się raz w miesiącu.

Dodaj komentarz