• 2013-04-26

4. Se-ma-for Film Festival ogłasza nabór filmów

Se-ma-for Film Festival ogłasza nabór animacji do dwóch konkursów, które odbędą się w ramach tegorocznej, czwartej edycji – Konkursu Międzynarodowego oraz Konkursu Polskiego.

Se-ma-for Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Se-ma-for Film Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal jest pierwszym w Europie i drugim na świecie wydarzeniem poświęconym tematyce animacji stop motion – czyli poklatkowej. W roku 2013 będzie miał czwartą edycję, która odbędzie się w dniach 9-13 października w Łodzi.

Jak co roku, sercem Festiwalu będzie Międzynarodowy Konkurs na Najlepszy Film Animowany Wykonany w Technikach Poklatkowych. Towarzyszyć mu będzie Konkurs Polski na Najlepszy Film Animowany Zrealizowany w Warunkach Profesjonalnych.

Festiwal ogłasza nabór do obu konkursów. W pierwszym z nich wystartują filmy wykonane wyłącznie w technice poklatkowej, podczas gdy drugi dopuszcza dowolne techniki animacyjne. Filmy powinny powstać po 1 stycznia 2011 roku. Regulamin konkursu oraz formularz aplikacyjny znajduje się na stronie www.festival.se-ma-for.com.

Podczas Festiwalu rozdane zostaną Małe i Duże Piotrusie – nagrody wzorowane na postaciach z Oscarowej animacji łódzkiego studia Se-ma-for Piotruś i wilk. Obok Grand Prix, uczestnicy mogą liczyć na nagrody w kategoriach filmu studenckiego oraz filmu dla dzieci. Swoje nagrody przyzna też specjalne Jury Dziecięce oraz Publiczność.

W roku 2012 w konkursie międzynarodowym wzięło udział 38 filmów stop motion z całego świata. 20 filmów animowanych wzięło udział w konkursie polskim. Zgłoszenia na rok 2013 przyjmowane są do 31 lipca.

Se-ma-for Film Festival dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Miasta Łodzi oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Se-ma-for Film Festival
Nabór filmów: do 31 lipca 2013 r.
Festiwal: 9-13 października 2013 r.
Łódź

Dodaj komentarz