• 2013-04-26

Michał Zaborowski malarsko w Gdyni

Od 20 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej Od czasu do czasu… w Gdyni można oglądać wystawę prac malarskich i rysunkowych Michała Zaborowskiego.

Zaproszenie na wystawę prac Michała Zaborowskiego w Galerii Sztuki Współczesnej Od czasu do czasu... w Gdyni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaproszenie na wystawę prac Michała Zaborowskiego w Galerii Sztuki Współczesnej Od czasu do czasu... w Gdyni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Zaborowski od zawsze nieczuły na zmieniające się mody i nurty, tworzy wbrew obowiązującym trendom. Jego zdaniem, obraz to przede wszystkim kolor, światło i przestrzeń. Konsekwentnie odmawia analizowania rzeczywistości, za to wierzy w siłę klasycznego malarstwa i kreatywność sztuki.

Kama Zboralska

Michał Zaborowski urodził się w 1960 r. w Gdańsku. W 1985 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, wydział malarstwa. Dyplom uzyskał w pracowni Profesora Ludwika Maciąga, aneks do dyplomu – w pracowni sztuk monumentalnych. W 1986 otrzymał stypendium Generała Zakonu Ojców Pallotynów w Rzymie. W 1987 zdobył złoty medal na Biennale Sztuki Sakralnej w Gorzowie.  W latach 1985-1988 zaprojektował witraże w Kościele Księży Pallotynów w Ożarowie Mazowieckim oraz wykonał freski w kościołach w Otwocku oraz w Warszawie przy ulicy Skaryszewskiej.

Eksponuje swoje prace w kraju i za granicą podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wielokrotnie nagradzany, wyróżniany wieloma stypendiami na całym świecie.

Michał Zaborowski
Wernisaż: 20 kwietnia 2013 roku, godz. 19.00
Wystawę można oglądać do 31 maja 2013 roku
Galeria Sztuki Współczesnej Od czasu do czasu…
ul. Armatorów 31
Gdynia

Dodaj komentarz