• 2013-04-25

Truskawkowa 8 w Nowej Hucie

28 kwietnia o 18.00 w Nowohuckim Centrum Kultury w ramach cyklu Partytura na Ciało i Ruch odbędzie się premiera spektaklu Teatru Tańca DF pt. Truskawkowa 8.

„Truskawkowa 8” w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie

„Truskawkowa 8” w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie

Truskawkowa 8 to tytuł nowego spektaklu Teatru Tańca DF, który działa w Krakowie od 23 lat. Ostatnie lata pokazują, że teatr aktywnie wspiera również młodych twórców. Dowodem na to są kolejne spektakle realizowane przez tancerzy zespołu.

Najnowsza premiera odbędzie się 28 kwietnia w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie w ramach cyklu Partytura na Ciało i Ruch. To pomysł Alicji Palety i Agnieszki Lelek związanych z Teatrem Tańca DF od 1999 roku.

Truskawkowa 8 wyraża  pragnienie powrotu do tych czasów, kiedy podwórko było dla nas prawie całym światem… – mówi Alicja Paleta, pomysłodawczyni i współtwórca spektaklu. Chcemy poruszyć w widzach pozytywne wspomnienia z dzieciństwa. Na pewno zupełnie Inaczej odbiorą temat młodzi ludzie a inaczej starsze pokolenie. Myślę jednak, że spektakl spodoba się widzom niezależnie od wieku. – zachęca  Agnieszka Lelek.

pomysł i choreografia: Alicja Paleta, Agnieszka Lelek
opieka artystyczna: Katarzyna Skawińska
muzyka: Nicola Piovani, Marco Biscarini, Daniele Furlati, Sheila Chandra
tańczą:  Joanna Lichorowicz, Anna Majerczyk, Karolina Mika, Małgorzata Ogórek, Aleksandra Rak, Magdalena Śmigasiewicz, Barbara Wysoczańska, Monika Zamojska

Truskawkowa 8 – premierowy spektakl Teatru Tańca DF
Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, Kraków
28 kwietnia 2013 roku, godz. 18.00

Dodaj komentarz