• 2013-04-25

Przyznano Nagrodę Instytutu Cervantesa za Tłumaczenie Literackie

23 kwietnia ogłoszono laureatkę dziesiątej, jubileuszowej edycji Nagrody Instytutu Cervantesa w Polsce za Tłumaczenie Literackie 2012 roku. Została nią pani Marta Szafrańska-Brandt za tłumaczenie Listów do młodego pisarza Mario Vargasa Llosy (wyd. Znak).

Wręczenie nagrody, jak co roku, odbyło się w Międzynarodowym Dniu Książki i Praw Autorskich w Instytucie Cervantesa w Krakowie.

Marta Szafrańska-Brandt jest absolwentką Filologii Hiszpańskiej na Uniwersytecie Warszawskim, współpracuje z wieloma wydawnictwami jako redaktorka i tłumaczka z jęz. hiszpańskiego, francuskiego i niemieckiego.

Nagroda Instytutu Cervantesa w Polsce za Tłumaczenie Literackie  jest wyrazem uznania dla zasług i trudu tłumaczy literatury hiszpańskojęzycznej w Polsce, bez których pracy nie można w ogóle mówić o zaistnieniu literatury obcej w danym kraju, zwraca uwagę na znaczenie obecności literatury hiszpańskojęzycznej, jej autorów, tłumaczy i wydawców na scenie polskiej. Wśród laureatów nagrody znajdują się uznani tłumacze z języka hiszpańskiego m.in. Carlos Marrodán Casas, Ewa Zaleska, Barbara Jaroszuk, Filip Łobodziński, Wojciech Charchalis i Tomasz Pindel.

Nagroda Instytutu Cervantesa w Polsce za Tłumaczenie Literackie, Kraków 2013

Dodaj komentarz