• 2013-04-25

3. edycja Kontakt Improwizacji

Od 30 kwietnia do 5 maja Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza na III edycję F R U Polski Festiwal Kontakt Improwizacji.

3. Festiwal FRU Kontakt Improwizacje, Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi

3. Festiwal FRU Kontakt Improwizacje, Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi

Po raz kolejny tancerze z całej Polski zjadą do Łodzi, żeby tu od najlepszych uczyć się Kontakt Improwizacji. F R U Festiwal to warsztaty tańca, warsztaty tworzenia video, JAMy z muzyką na żywo, trzy otwarte wieczory dla publiczności: pokazy Grupy KIJO, pokazy Gości oraz wieczór performance uczestników festiwalu. Tancerze planują również pobić rekord JAMowania ustanowiony na poprzednim F R U (17h tańca! bez przerwy do muzyki na żywo).

W myśl zasady: cudze chwalicie – swego nie znacie,  na FRU Festiwalu uczą znani i cenieni polscy nauczyciele. To jedyna taka okazja, by zapoznać się z techniką prowadzenia przez nich zajęć na rodzimym festiwalu oraz niepowtarzalna okazja do zbudowania platformy wymiany doświadczeń pasjonatów tańca.

Idea FRU Festiwalu zakłada przybliżenie i eksplorowanie Kontakt Improwizacji (KI) jako techniki tańca powstałej w latach 70-tych minionego stulecia w USA. FRU Festiwal powstał z myślą o korzeniach KI, a także z potrzeby propagowania Kontakt Improwizacji jako Techniki tańca opartej o konkretne zagadnienia takie jak:dynamika, grawitacja, siła odśrodkowa, ciężar, pęd, swing, zawieszenie, energia.

Uczestnicy warsztatów w kilkuosobowych grupach tworzyć będą taneczne etiudy filmowe, które zostaną zaprezentowane publiczności podczas premiery ostatniego dnia Festiwalu.

Warsztaty poprowadzą:

  • Taniec: Kama Jankowska, Anna Haracz, Maga Radłowska, Sebastian Flegiel, Adrian Bartczak, Michał Ratajski.
  • Video: Daria Wiktoria Kopiec, Ula Pociecha, Michał Krut.
  • Muzyka – JAMy: Suavas Lewy, Damian Siuta, Marcus Saudy
  • Kuchnia: Latająca Kuchnia Baby Jagaty

F R U Polski Festiwal Kontakt Improwizacji
30 kwietnia – 5 maja
Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi

Dodaj komentarz