• 2013-04-25

Klasyka, rock, ambient i pop na Sacrum Profanum

Z muzyką takich klasyków jak Brian Eno, Frank Zappa, Aphex Twin, Laurie Anderson, Autechre i Venetian Snares zmierzą się wykonawcy muzyki współczesnej podczas siódmej edycji festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie.

Festiwal Sacrum Profanum (źródło: mat. prasowe)

Festiwal Sacrum Profanum (źródło: mat. prasowe)

W ramach festiwalu Sacrum Profanum organizatorzy zapraszają na sześć koncertów, w których klasyka będzie mieszać się z różnymi gatunkami muzycznymi, a w roli głównej zabrzmi muzyka stworzona przez największych artystów naszych czasów: Franka Zappę, Briana Eno, Laurie Anderson czy Aphex Twina.

Festiwal Sacrum Profanum zawsze miał ambicję zacierania granic pomiędzy klasyką a rozrywką. To w Krakowie dochodziło do niezwykłych spotkań artystów sceny alternatywnej i elektronicznej z mistrzami tzw. muzyki poważnej. W tym roku pokażemy projekty, które zdefiniują na nowo Sacrum Profanum. Festiwal, w którym jeszcze wyraźniej będą mieszały się elementy klasyki, rocka, ambientu czy popu. Gdzie muzyka Franka Zappy, Briana Eno, Aphex Twina, Laurie Anderson, Autechre czy Venetian Snares w synergii funkcjonować będzie obok twórczości Steve’a Reicha, Philipa Glassa czy Michaela Daugherty’ego. A to wszystko w ujęciu najlepszych zespołów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki współczesnej – Ensemble Modern, Bang on a Can All-Stars, Alarm Will Sound, Sō Percussion i Sentieri selvaggi. Serdecznie zapraszam do poznania nowego Sacrum Profanum- mówi Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

Festiwal Sacrum Profanum
16 – 22 września 2013 roku
Kraków

Dodaj komentarz