• 2013-04-25

Akademia Małego Architekta zaprasza na warsztaty w maju i czerwcu

W każdy piątek maja i czerwca w Centrum Łowicka w Warszawie dzieci wieku od 6 do 10 lat będą mogły uczestniczyć w Akademii Małego Architekta.

Akademia Małego Architekta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Akademia Małego Architekta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maj w AMA to miesiąc budowania z niezwykłych materiałów. Uczestnicy spróbują zbadać, czy cegły mogą być słodkie i jakiej się do nich używa zaprawy. Będą budować z herbaty, herbatników i czekolady. A to wszystko po to, by odnaleźć odpowiedzi na pytanie: co to znaczy projektowanie ze smakiem?

W czerwcu małych architektów czeka prawdziwe budowanie pod gołym niebem. A wszystko jak zwykle zgodnie z planem i wypracowaną metodą: pomysł – projekt – realizacja.

Akademia Małego Architekta to oparta na metodzie warsztatowej szkoła architektury dla dzieci. Spotkania odbywają się regularnie, co tydzień, w Centrum Łowicka w Warszawie. Każdy miesiąc w AMA jest zamkniętym tematycznie cyklem zajęć, ale można dołączyć w każdym momencie. Spotkania przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 – 10 lat.

Warsztaty AMA kierują uwagę dzieci na świat naturalny i zabudowany, zapraszają do dialogu z naturą, architekturą oraz innymi dziećmi. Wspólna zabawa w projektowanie i budowanie uczy pracy w grupie i wyrażania własnego zdania. Rozwija zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętność logicznego myślenia. Warsztaty prowadzą architekci, pedagodzy oraz zaproszeni goście.

Akademia Małego Architekta
Zajęcia odbywają się w każdy piątek maja i czerwca2013 roku
Grupa początkująca, wiek 6+: od godz. 15.30 do 17.00
Grupa zaawansowana, wiek 8+: od godz. 17.30 do 19.00
Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21
Warszawa

Dodaj komentarz