• 2013-04-24

Rafał Nowak prosto ze Strefy Zero

Od 26 kwietnia w Piwniczce Art Club Bar w Rzeszowie będzie można oglądać wystawę fotografii Rafała Nowaka pt. Strefa Zero – powrót do ziemi skażonej.

Fot. Rafał Nowak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Rafał Nowak (źródło: materiały prasowe organizatora)

26 kwietnia 1986 roku miał miejsce największy na świecie wypadek jądrowy, do którego doszło w wyniku wybuchu wodoru z reaktora jądrowego bloku energetycznego nr 4 elektrowni atomowej w Czarnobylu. W związku z 27. rocznicą katastrofy rusza druga wystawa mająca na celu upamiętnienie tamtego zdarzenia a przede wszystkim pokazanie samej strefy zamkniętej po 27 latach nieobecności ludzi. Pierwszą wystawę można było oglądać w kwietniu ubiegłego roku, przez trzy tygodnie w Starej Drukarni w Rzeszowie.

Wystawa ma na celu upamiętnienie ofiar katastrofy w Czarnobylu. Będzie na niej można zobaczyć 46 kadrów z tzw. Strefy Zero. Większość zdjęć została wykonana w opuszczonym mieście Prypeć, lecz jest też kilka kadrów z samego Czarnobyla. Prezentowany materiał powstawał przez trzy lata, w ciągu których autor podróżował do Strefy Zamkniętej celem wykonania fotoreportaży. Wernisaż to również dobra okazja, aby porozmawiać z samym autorem zdjęć na tematy związane z tamtym miejscem. Zapraszamy serdecznie.

Rafał Nowak (rocznik 1986) jest rodowitym rzeszowianinem i fotografem z zawodu. Od stycznia 2012 roku jest członkiem Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Od stycznia 2013 jest członkiem Związku Zawodowego Twórców Kultury. Przydzielony do sekcji Fotografów Artystów. Na co dzień szef działu fotoreporterów na portalu sportowepodkarpacie.pl oraz współpracownik Mediów Regionalnych. W weekendy zajmuje się fotografią ślubną. Fotografia towarzyszy mu przez większą część życia. Głównie zajmuje się fotografią reportażową oraz dokumentalną, lecz nie ogranicza się tylko do tych dwóch dziedzin. Swoją przygodę z fotografią zaczął jeszcze w erze fotografii analogowej. Jest laureatem kilku konkursów fotograficznych a jego zdjęcia można było zobaczyć na kilku wystawach.

Rafał Nowak, Strefa Zero – powrót do ziemi skażonej
Wernisaż: 26 kwietnia 2013 roku, godz. 19.30
Wystawę można oglądać do 29 maja 2013 roku
Piwniczka Art Club Bar
ul. Targowej 9
Rzeszów

Dodaj komentarz