• 2013-04-24

Paweł Lucewicz nominowany na 13. MFF w Mediolanie

Polski kompozytor Paweł Lucewicz został nominowany w kategorii Najlepsza piosenka/muzyka na MFF w Mediolanie za muzykę do dokumentu Liliany Komorowskiej Piękne i bestia.

„Piękne i bestia”, plakat (źródło: materiały prasowe)

„Piękne i bestia”, plakat (źródło: materiały prasowe)

Nagrody zostaną wręczone podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Mediolanie.

Kanadyjski dokument Piękne i bestia, który jest debiutem reżyserskim Liliany Komorowskiej, święci sukcesy na całym świecie. Obraz przedstawia walkę kilku kobiet z rakiem piersi, ich wolę przetrwania oraz znajdywanie prawdy o sobie samych. Film po raz pierwszy został nagrodzony w Montrealu – otrzymał Nagrodę Publiczności za najlepszy film dokumentalny na 36. Montrealskim Festiwalu Filmowym 2012. Film otrzymał również: Nagrodę Golden Lion za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny i za debiut reżyserski na London Film Awards 2012, Nagrodę za Najlepszy Film Dokumentalny 2013 na Women’s International Film & Arts Festival w Miami, Nagrodę Royal Reel Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kanadzie.

Na odbywającym się w dniach 8-18 maja 13. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mediolanie Piękne i bestia będzie walczył o nagrodę w dwóch kategoriach: Najlepszy Film Dokumentalny oraz Najlepsza Piosenka/Muzyka.

Twórcą muzyki do filmu jest kompozytor Paweł Lucewicz. Autor muzyki m.in. do: filmu Piksele (reż. Jacek Lusiński), Bokser (reż. Tomasz Blachnicki), Krzysztof (reż. Dariusz Twaróg) oraz serialu Wrzesień 1939. Pawał Lucewicz pracował również jako orkiestrator przy takich produkcjach jak: Układ zamknięty (reż. Ryszard Bugajski), Janosik – Prawdziwa Historia (reż. Agnieszka Holland, Kasia Adamik) czy Roraima Climbing the Lost World (reż. Christian Lonk, Philipp Manderla).

13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Mediolanie
8-18 maja 2013 r.
Mediolan

Dodaj komentarz