• 2013-04-24

Debiutancki album Newtones

Debiutancka płyta zespołu Newtones Anachronizm trafiła właśnie do sklepów muzycznych oraz elektronicznej sprzedaży. Na debiutanckim albumie Anachronizm znalazły się zarówno melancholijne motywy w charakterze downtempo i trip hopu, jak i bardziej energetyczne utwory zbliżone do drum&bass’u i deep house’u.

Newtones „Anachronizm", okładka (źródło: mat. prasowe)

Newtones „Anachronizm", okładka (źródło: mat. prasowe)

Jest to trzyosobowy projekt wokalistki Niki, gitarzysty Sebastiana Zusina, który grał m.in. w zespole Rootwater oraz klawiszowca Krzysztofa Palczewskiego, znanego m.in. z zespołów Collage, Believe, Satellite oraz ze współpracy z Anitą Lipnicką, Edytą Bartosiewicz, czy Eweliną Flintą. Pierwszym singlem promującym album był utwór Chmura. Drugim singiel to tytułowy Anachronizm. Grupa Newtones powstała w 2010 roku. Gra mieszankę postrocka z elektroniką.  Przed stworzeniem albumu, muzycy nie narzucili sobie konkretnej formy, stąd różnorodność płyty będąca zarazem zapisem chwili jak i wiarygodnym przekazem emocji.

Krzysztof Palczewski – w Newtones zajmuje się elektroniką i klawiszami. Pracuje również jako kompozytor, realizator i producent muzyczny, znany z zespołów grających rock neoprogresywny: Collage, Satellite, Mr. Gil, Believe. Współpracował z Anitą Lipnicką, Edytą Bartosiewicz, Eweliną Flintą, grupą Kashmir, czy Strawberry Fields.

Nika – jest wokalistką i autorką tekstów. Razem z Sebastianem Zusinem jest autorką oraz producentką wszystkich klipów muzycznych zespołu Newtones.  Oprócz muzyki zajmuje się offowymi formami tańca. Jest tancerką teatru tańca Gravity. Od bardzo dawna interesuje się też rysunkiem, a także montażem filmowym i animacją komputerową.

Sebastian Zusin – odpowiedzialny za brzmienie gitary i sample. Z muzyką związany od przeszło dwudziestu lat. Razem z Niką jest autorem oraz producentem wszystkich klipów muzycznych zespołu Newtones. Wcześniej związany z grupami Rootwater, czy Sparagmos. Organizator wszelkich działań związanych z zespołem, pasjonat kosmosu i wody, grafik i mózg kreacji. Z zamiłowania filmowiec.

Newtones, album Anachronizm
premiera: 22 kwietnia 2013 roku
MJM Music

Dodaj komentarz