• 2013-04-24

Pasikowski zaczyna zdjęcia w Waszyngtonie

23 kwietnia ekipa Jacka Stronga, filmu Władysława Pasikowskiego opowiadającego fascynującą historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, przeniosła się do Waszyngtonu.

Patrick Wilson i Marcin Dorociński na planie filmu „Jack Strong” (źródło: materiały prasowe)

Patrick Wilson i Marcin Dorociński na planie filmu „Jack Strong” (źródło: materiały prasowe)

Będą tam realizowane między innymi sceny z Patrickiem Wilsonem, który gra agenta CIA – Davida Fordena. Po kilku dniach zdjęciowych, które aktor miał w Polsce, z ogromnym entuzjazmem mówi o filmie:

Jestem bardzo zadowolony z moich pierwszych dni zdjęciowych na planie filmu Jack Strong. Czuję, że wspólnie robimy coś ważnego, opowiadamy historię życia pułkownika Kuklińskiego, bo warto, aby jak najwięcej osób mogło ją poznać.

Patrick Wilson znany z takich produkcji jak Prometeusz, Upiór w Operze czy Anioły w Ameryce. Prywatnie jest mężem Dagmary Domińczyk, aktorki polskiego pochodzenia znanej z filmu Hrabia Monte Christo, która w filmie Jack Strong gra postać Sue – pracownicy ambasady amerykańskiej w Warszawie. Główną rolę, pułkownika Kuklińskiego, producenci filmu powierzyli Marcinowi Dorocińskiemu (Drogówka, Róża). Jego żonę zagra – Maja Ostaszewska (Katyń, Pianista).

Jack Strong to thriller szpiegowski rozgrywający się w latach zimnej wojny, w którym udział biorą polscy, amerykańscy i rosyjscy aktorzy. Reżyserem jest Władysław Pasikowski.

Jack Strong
Reżyseria: Władysław Pasikowski
Obsada: Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Patrick Wilson, Dagmara Domińczyk
W kinach od 7 lutego 2014 r.

Dodaj komentarz