• 2013-04-23

Victorians – Aristocrats’ Symphony na polskiej trasie z The 69 Eyes

Pochodząca z Bielska- Białej grupa Victorians wystąpi podczas polskiej trasy koncertowej The 69 Eyes 27, 28 oraz 29 kwietnia w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Oprócz nich na scenie wystąpi również horror-rockowy The Fright z Niemiec.

Victorians, trasa koncertowa The 69 Eyes (źródło: mat. prasowe)

Victorians, trasa koncertowa The 69 Eyes (źródło: mat. prasowe)

Victorians, który pod koniec roku 2012 zadebiutował płytą Revival, został też zaproszony do wzięcia udziału w letnim Castle Party, jednym z największych festiwali muzyki gotyckiej w Europie. Jesienią muzycy wyruszają na koncerty zagraniczne – wystąpią między innymi 18 października na Metal Female Voices Fest 2013 w Belgii, a nieco ponad tydzień później zagrają na Międzynarodowym Festiwalu Filmów im. Brama Stokera w brytyjskim Whitby.

Materiał na debiutancką płytę Revival powstał przełomie czerwca i lipca w częstochowskim MP Studio, pod okiem Mariusza Piętki, który współpracował z takimi zespołami jak Sabaton, Pathfinder czy Cristal Viper. Do promocji albumu wybrano singiel In The End. W sieci można znaleźć również kilka utworów instrumentalnych zainspirowanych filmem Hobbit, które nie znalazły się na płycie. Album zebrał same pozytywne recenzję z kraju i zagranicy, w opiniach ponad 50 dziennikarzy.

Victorians, okładka albumu „Revival"  (źródło: mat. prasowe)

Victorians, okładka albumu „Revival" (źródło: mat. prasowe)

Victorians – Aristocrat’s Symphony – zespół z Bielska-Białej, który powstał w 2010 roku. Skupił wokół siebie muzyków znanych z Noxiferis, Axis Mundi, Nemezys, Psyklon Trip. Na przełomie czerwca i lipca 2012 roku zespół zarejestrował materiał na swoją debiutancką płytę Revival, która ukazała się jesienią tegoż roku. Twórczość grupy to nie tylko muzyka symfoniczno-metalowa, ale również strona wizualna – ważna jest synestezja – zmysły muszą zostać wciągnięte w wir doświadczenia. Victorians to projekt inspirowany kulturą artystyczną XIX wieku oraz wszystkim, co z tego źródła wyrasta, a nazwa grupy odnosi się do artystów tworzących w epoce wiktoriańskiej. W muzycznych wędrówkach muzycy doszli do przekonania, że potrzebują zespołu, w którym mogliby urzeczywistnić świat fantazji, nie tylko muzycznych, ale również wizualnych i werbalnych. Tak narodził się Victorians – Aristocrats’ Symphony.

Koncerty Victorians – Aristocrat’s Symphony, trasa koncertowa The 69 Eyes:

27 kwietnia 2013 r., Klub Proxima, Warszawa
28 kwietnia 2013 r., Klub Kwadrat, Kraków
29 kwietnia 2013 r., Klub Alibi, Wrocław

Dodaj komentarz