• 2013-04-23

Up To Date Festival ogłosił pierwszych artystów

Na białostockim Original Source Up To Date Festivalu, który potrwa od 20 do 21 września zagra m. in. Zeus, Milton Bradley, Culprate feat. Maksim i Miles (Demdike Stare).

Culprate (źródło: mat. prasowe)

Culprate (źródło: mat. prasowe)

Culprate feat. Maksim jest wszechstronnym producentem pochodzącym z Wielkiej Brytanii, dającym nadzieję, że dobry, imprezowy dubstep jeszcze istnieje. Milton Bradley to co raz bardziej istotna postać techno z Berlina. Miles Whittaker to połowa Demdike Stare, jego muzyka jest gratką dla fanów najmroczniejszych areałów nowoczesnej, niepokojącej elektroniki. Czwartym, który zagra na tegorocznym Up To Date Festivalu jest Zeus, czyli dobrze znany autor głębokich tekstów, który obecnie jest faworytem na polskiej rap scenie.

Poprzedni rok zaskoczył nas wzrostem frekwencji – zarówno wśród tubylców jak i tych spoza województwa. Bardzo nas raduje Wasze rosnące zaufanie, które mamy nadzieję okażecie również w tym roku. Pamiętajcie, że nie silimy się na sprowadzenie jak najjaśniej świecących gwiazd, a na booking, który przedstawia sobą wysoką jakość i odzwierciedla naszą filozofię. Hołubimy nowe, nieznane lub nierozpoznane jeszcze, świeże i nowoczesne. Jednocześnie dbamy o nazwiska jak i zjawiska jakich wkład w rozwój muzyki jest niepodważalny i wciąż aktualny – mówią organizatorzy Up To Date Festival’u.

Culprate – przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 13 lat, kiedy zaczął uczyć się gry na gitarze. Po dwóch latach odkrył muzykę elektroniczną, co zaowocowało pierwszym singlem w końcówce 2008 roku. Wydana ówcześnie 5 Star Ep wyznaczyła nowy etap w karierze chłopaka. Jego utwory grają takie sławy jak Squarepusher i Amon Tobin, doceniają go portale XLR8R czy Pitchfork. Młody stażem artysta jest rozpoznawalny w świecie undergroundowego dubstepu, oraz innych gatunków, które wziął pod swoje skrzydło.

Miles LIVE – jest bardzo znany ze swoich kolaboracji jako Demdike Stare (z Seanem Canty), Millie & Andrea (z Andy Stottem) i Pendle Coven (z Garym Howellem). Jego świeżo wydany pierwszy solo album Faint Hearted na kultowej wytwórni Modern Love dowodzi, że jako solowy artysta nie ustępuje jakością swoim projektom w duetach.

Zeus – rozpoczął przygodę z muzyką w 2008 roku. Razem z Joteste tworzy grupę Pierwszy Milion. Od kiedy wygrał w ogólnopolskim konkursie na demo w 2008 wydał solowe albumy: Co Nie Ma Sobie równych, Album Zeusa, Zeus, jak mogłeś. Obecnie, po dwuletniej przerwie muzycznej Zeus powraca z Zeus. Nie żyje. – porcją bezkompromisowych treści oraz pokazem zdolności autora. Na płycie nie znajdziemy żadnych gości, wszystko wyszło spod ręki Zeusa.  Jest dużo materiału, do którego jesteśmy już przyzwyczajeni lecz znajdziemy zarówno nowe, niespotykane dotąd elementy w twórczości artysty.

Milton Bradley LIVE – (znany również jako Acid Rain) to rodowity Berlińczyk, który zadebiutował w Polsce na pierwszej edycji Festivalu Up To Date. Od czasu 2010 roku artysta wydaje kolejne produkcje we własnej wytwórni Do Not Resist The Beat. Ma na koncie kolarboracje z Henningiem Bearem, jako K209, wydawnictwa dla prestiżowych Prologue, Ann Aimee i mixy dla uznanych portali internetowych, co stawia go w czołówce ambitnego niemieckiego techno.

Original Source Up To Date Festival 2013
od 21 do 22 września
Białystok

Dodaj komentarz