• 2013-04-23

Dziewczyna z szafy w kinach od czerwca

Od 14 czerwca w kinach zagości debiutancki film wielokrotnie nagrodzonego filmowca niezależnego Bodo Koxa pt. Dziewczyna z szafy.

Kadr z filmu „Dziewczyna z szafy”, fot. Anna Rzepka (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Dziewczyna z szafy”, fot. Anna Rzepka (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Nieszablonowa komedia o przyjaźni trójki samotników: zdolnego webmastera Jacka (wychwalany przez krytykę za rolę w 80 milionach Piotr Głowacki), jego zamkniętego w sobie, niezwykle utalentowanego brata Tomka (Wojciech Mecwaldowski) i nieufnej wobec otoczenia młodej antropolog Magdy (debiut Magdaleny Różańskiej). Gdy wezwany na spotkanie biznesowe Jacek poprosi pewnego dnia skrytą sąsiadkę o opiekę nad bratem, nie podejrzewa nawet, że to nieoczekiwane spotkanie da początek głębokiej więzi dwojga zagubionych ludzi.

Barwny korowód postaci drugoplanowych Dziewczyny z szafy tworzą świetni aktorzy charakterystyczni: Teresa Sawicka i Eryk Lubos oraz – w rolach partnerek notorycznego uwodziciela Jacka – Olga Bołądź i laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Magdalena Popławska. Debiutującego reżysera wspierają ceniony na świecie scenograf Andrzej Haliński (Kobieta w Berlinie, Ogniem i mieczem) i dwukrotnie nagrodzony na FPFF w Gdyni operator Arkadiusz Tomiak (Statyści, Daleko od okna).

Nagrody:

  • Festiwal Debiutów Młodzi i Film, Koszalin 2012 – Nagroda Jury Młodzieżowego za twórcze poszukiwanie formy, aby w przekonujący sposób opowiedzieć o inności, pokrewieństwie dusz i odpowiedzialności za drugiego człowieka, z którym nierzadko trudno znaleźć wspólny język i nić porozumienia
  • Jantar za rolę męską dla Wojciecha Mecwaldowskiego za przejmujące studium postaci, za powściągliwość i precyzję

Dziewczyna z szafy
Scenariusz i reżyseria: Bodo Kox
Obsada: Wojciech Mecwaldowski, Piotr Głowacki, Magdalena Różańska, Olga Bołądź, Eryk Lubos, Magdalena Popławska, Teresa Sawicka
Produkcja: Polska 2012
Dystrybucja: Kino Świat
W kinach od 14 czerwca 2013 r.

Dodaj komentarz