• 2013-04-22

Szczecin pełen historii – konkurs

Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pt.  Szczecin pełen historii, który poprzedza 8. Europejską Noc Muzeów. Prace można przysyłać do 8 maja.

Plakat konkursu (źródło: mat. prasowe)

Plakat konkursu (źródło: mat. prasowe)

W krajobrazie Szczecina znaleźć można sporo miejsc związanych z jego historią. O niektórych, wyróżniających się w przestrzeni i będących od lat wizytówkami miasta, jak Wzgórze Zamkowe, Katedra św. Jakuba, Brama Portowa, czy Pomnik Czynu Polaków wie wiele osób, ale o innych, mniej znanych wiedzą tylko niektórzy.

Konkurs kierowany jest do osób znających tajemnice zapomnianych miejsc Szczecina, związanych z ważnymi, niecodziennymi lub po prostu ciekawymi wydarzeniami z przeszłości. Zdjęcie zwycięzcy obejrzy kilka tysięcy osób odwiedzających Muzeum Historii Szczecina, Oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie w 8. Europejską Noc Muzeów.

Aby spróbować swoich sił jako fotograf i muzealnik wystarczy:
1. Zrobić interesujące zdjęcie.
2. W kilku słowach (do 600 znaków ze spacjami) opisać związaną ze sfotografowanym miejscem historię.
3. Podać źródła informacji.
4. Wypełnić oświadczenie o autorstwie i dostarczyć zaakceptowane warunki konkursu na adres: Muzeum Historii Szczecina, Oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Księcia Mściwoja II 8.
5. Wysłać prace konkursowe do 8 maja 2013 roku na adres: a.wilgocka@muzeum.szczecin.pl w tytule wpisując: Szczecin pełen historii.
6. Przyjść do Muzeum Historii Szczecina, Oddziału Muzeum Narodowego w Szczecinie w trakcie 8. Europejskiej Nocy Muzeów (18 maja 2013) i obejrzeć prace zwycięzców na wystawie.

10 najciekawszych fotografii wraz z opisem, wybranych przez Komisję Konkursową, zostanie zaprezentowanych w Muzeum Historii Szczecina 18 maja 2013, w czasie 8. Europejskiej Nocy Muzeów. Laureaci konkursu nagrodzeni zostaną upominkami od Muzeum Narodowego w Szczecinie i Szczecińskiej karty rabatowej Inpremio.

Konkurs Szczecin pełen historii
nadsyłanie prac do 8 maja 2013 roku

8. Europejska Noc Muzeów
18 maja 2013 roku

Dodaj komentarz