• 2013-04-22

Richie Hawtin, Ed Rush i Gesaffelstein na Audioriver 2013

Organizatorzy Festivalu Audioriver ogłosili kolejne gwiazdy, które w lipcu zagrają na płockiej plaży.

Richie Hawtin (źródło: mat. prasowe)

Richie Hawtin (źródło: mat. prasowe)

Audioriver Festival właśnie wzmocnił filary swojego programu. Sprowadzając Richiego Hawtina, Eda Rusha, Gesaffelsteina, Astroid Boys i NeverAfter, organizatorzy pokazali, że fanom techno, drum & bassu, electro i dubstepu trudno będzie znaleźć lepsze wydarzenie niż to, które w ostatni weekend lipca 2013 odbędzie się w Płocku.

Richie Hawtin i Ed Rush - to niekwestionowane legendy swoich scen. Działając od początku lat 90., zdołali już kilkakrotnie zmienić oblicze gatunków, w których tworzą. Hawtin to gigant techno i minimalu oraz pasjonat rozwijania technologii dla DJ-ów i producentów. Rush to także wielki innowator, współodpowiedzialny m.in. za powstanie mrocznej odmiany drum & bassu, zwanej techstepem.

Gesaffelstein – to z kolei objawienie ostatnich kilku lat. Wydaje m.in. w labelu Tigi, remiksuje Justice i Depeche Mode, a na scenie uderza świetną selekcją i wyjątkową charyzmą. W Płocku usłyszymy DJ set prezentujący spojrzenie artysty na nowoczesne electro i techno.

Audioriver Festival (źródło: mat. prasowe)

Audioriver Festival (źródło: mat. prasowe)

Asteroid Boys – nowocześnie zabrzmi też z pewnością grupa Astroid Boys, która tworzy mieszankę hip hopu, dubstepu i punk rocka. Są dopiero przed wydaniem swojego debiutanckiego albumu, a już udaje im się wzbudzić spore zainteresowanie najważniejszych brytyjskich dziennikarzy.

To tylko kwestia czasu, aż będą bardzo znani i cieszymy się, że po raz kolejny na Audioriver zobaczycie kogoś, o kim dopiero za moment będzie głośno – mówi rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora.

NeverAfter – rodzimy kolektyw NeverAfter, który współodpowiada za to, jakich artystów z kręgu drum & bass i dubstep można usłyszeć co roku w Płocku. Wax, Cls i K-Size to pseudonimy znane wszystkim polskim fanom tych gatunków.

Dotychczas ogłoszone gwiazdy Audioriver 2013: Paul Kalkbrenner live, GusGus live, Netsky live, Jeff Mills, Rudimental live, Mr. Oizo, Dixon b2b Âme, Nymfo b2b Klute, Karin Park, Lusine live, Matador live, Tale Of Us, Raresh, Xhin, Julia Marcell, Alex Smoke pres. Wraetlic live, Sibot live, Monoloc, Bobby Tank live, Őszibarack live, An On Bast & Maciej Fortuna live, Piano Interrupted live.

Audioriver Festival
26 – 28 lipca 2013 roku
Płock

Dodaj komentarz