• 2013-04-22

Natalia Grądzka o kobiecości w Galerii Schody

Od 19 kwietnia w Galerii Schody w Warszawie można oglądać wystawę prac Natalii Grądzkiej pt. Musisz zobaczyć tą kobietę.

Praca Natalii Grądzkiej w ramach wystawy w Galerii Schody w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Praca Natalii Grądzkiej w ramach wystawy w Galerii Schody w Warszawie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalia Grądzka o wystawie:

Tytuł tej wystawy jest nieco prowokacyjny, zagadkowy, bo cóż ciekawego musi być w kobiecie żeby ktoś musiał ją zobaczyć? I w jaki sposób należy ją oglądać? Jeden ze sposobów patrzenia na kobietę ukazują moje prace które oscylują wokół kobiecej cielesności i duchowości jednocześnie tworząc metafizyczny ciężki do zbadania byt. Niema jednej formy z której uzyskuje się człowieka. Jesteśmy zbiorem doświadczeń i przeżyć a przedstawienie ich wacha się na granicy symbolizmu i surrealizmu. To co chcę pokazać jest naładowane kobiecym erotyzmem, wciąga do tajemniczego wnętrza ciała, niosąc ze sobą bogaty ładunek emocji, uczucia przynależności, potrzeby bezpieczeństwa, lęku, samotności i zwątpienia.

Przedstawione przeze mnie prace mają na celu emanować przenikliwą kobiecą mocą, którą w sposób namacalny można odczuć. Ponure i zarazem pełna życia, przesycone ferworem bytu i śmierci. Chcę oddać skomplikowane uniwersum kobiecej uczuciowości i cielesności używając przynależnych płci żeńskiej od wieków materiałów takich jak papier, tkanina i ceramika. Wystawa moich rzeźb i grafik wzbogacona jest też o biżuterię, niemalże nieodłączny atrybut kobiety za pośrednictwem którego w nie werbalny sposób ujawnia otoczeniu fragment siebie.

Natalia Grądzka – urodzona 20 grudnia 1986 roku w Warszawie. Jest absolwentką wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie . Uzyskała dyplom w pracowni prof. Piotra Gawrona.

Natalia Grądzka, Musisz zobaczyć tą kobietę
Wystawę można oglądać od 19 do 30 kwietnia 2013 roku
Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
Warszawa

Dodaj komentarz