• 2013-04-22

Hip-hop i akordeon, czyli L.U.C i Motion Trio

17 kwietnia ukazał się album Nic się nie stało, powstały ze współpracy artystów wywodzących się z różnych muzycznych światów, L.U.C’ a oraz Motion Trio.

L.U.C & Motion Trio (źródło: mat. prasowe)

L.U.C & Motion Trio (źródło: mat. prasowe)

Zapytani o album Nic się nie stało mówią:

Trudno jest w jakikolwiek sposób opisać ten koktajl. Być może – podążając za tytułem płyty – nic się nie stało? A być może uda się lekko zredefiniować pojęcie akordeonu?

L.U.C jako producent celowo zmienił nieco swoją stylistykę celem zbudowania syntetycznego środowiska brzmieniowego, którego celem było wykazanie, że akordeon to najbardziej elektronicznie brzmiący instrument akustyczny – na tej płycie całkowicie surowy – bez jakichkolwiek efektów.

Album „Nic się nie stało", okładka (źródło: mat. prasowe)

Album „Nic się nie stało", okładka (źródło: mat. prasowe)

Na uwagę zasługuje sposób wydania albumu. Kolekcjonerskie wydawnictwo, z misterną grafiką Adama Tunikowskiego (Juice) korespondującą z koncepcją albumu. Płyta Nic się nie stało jest opowieścią o harmonii – zarówno w aspekcie muzycznym, jak i filozoficzno-życiowym. Muzycznie album to ujawnienie skrajnie odmiennych możliwości wykorzystania akordeonu – od sakralnych melodyjnych harmonii, futurystycznych brzmień, przez lekkie ameliowo-surrealne tematy wplecione w elektro-hip-hop, aż po szydercze bawarskie szlagiery. Artyści współtworzyli kompozycje, które znaleźć można na krążku. Producentem i autorem tekstów jest L.U.C, ale nie mogło zabraknąć także gości, i tak na płycie usłyszeć można m.in. Anię Rusowicz, Czesława Mozila, Abradaba, Bukę i Vienia.

Nadal trwa akcja tworzenia wspólnego wideoklipu, który ma być stworzony z niezapomnianych chwil z życia i pasji słuchaczy. Artyści zachęcają do nadsyłania krótkich, max. 11 – sekundowych filmów, kręconych kamerą lub telefonem komórkowych, dokumentujących ulubione i niezapomniane chwile. Nagrania można podsyłać do 7 maja, zaś gotowy teledysk ukaże się w połowie maja.

Nic się nie stało, L.U.C i Motion Trio
premiera: 17 kwietnia 2013 roku

Dodaj komentarz