• 2013-04-20

Nowe technologie w naukach humanistycznych – THATCamp

Kolejna edycja THATCamp Polska odbędzie się w Lublinie 23 i 24 kwietnia. Konferencja to spotkania osób zainteresowanych obecnością nowych technologii w naukach humanistycznych i społecznych.

THATCamp (źródło: mat. prasowe)

THATCamp (źródło: mat. prasowe)

THATCamp (The Humanities And Technology Camp) to odbywające się na całym świecie otwarte i nieformalne spotkania osób zainteresowanych obecnością nowych technologii w naukach humanistycznych i społecznych oraz w działalności instytucji wiedzy i pamięci (uniwersytety, galerie, archiwa, biblioteki, muzea). Pierwszy THATCamp odbył się w 2008 roku w Stanach Zjednoczonych i został zorganizowany przez Centrum Historii i Nowych Mediów (Center for History and New Media, CHNM) przy Uniwersytecie George’a Masona.

Konferencja ma pokazać, że humanistyka nie boi się internetu i nowych technologii, że często są one same w sobie impulsem do zadawania nowych pytań o człowieka, kulturę, historię, wiedzę. THATCamp może być pierwszym krokiem w kierunku integracji środowiska cyfrowej humanistyki w Polsce.

W ramach wydarzenia zorganizowane będą darmowe warsztaty (prawo autorskie i wolne licencje, wizualizacje, zarządzanie bibliografią, tworzenie muzeów cyfrowych, promocja nauki) oraz sesja prezentacji, podczas której przedstawić można własne badania i projekty.

THATCamp Polska jest inicjatywą nieformalnej koalicji THATCamp PL: portalu Historia i Media, portalu Wiedza i Edukacji, Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN oraz Fundacji 5Medium.

Wydarzeniu patronują Koalicja Otwartej Edukacji, Obywatele Nauki i ResPublica oraz blog Człowiek i Technologie.

THATCamp
23 i 24 kwietnia
Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN (ul. Grodzka 21), Lublin

Dodaj komentarz