• 2013-04-20

Lech Raczak i jego Sny w kinie Nowe Horyzonty

20 kwietnia we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty można będzie obejrzeć filmy, które wybrał Lech Raczak – reżyser spektaklu Życie jest snem wg Calderona we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

Sny - Strefy Kontaktu w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe)

Sny - Strefy Kontaktu w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu (źródło: materiały prasowe)

Będą to Eliza, życie moje Carlosa Saury, Sny Akiry Kurosawy oraz  Dyskretny urok burżuazji Buñuela. Początek o godz. 17.00. Po pierwszej projekcji – około 18.30 – spotkanie z Lechem Raczakiem.

Temat snu interesuje rezysera od dawna. Mam pewne hobby – wyznaje Raczak. – staram się czasami zapisywać sny. I wydaje mi się, że życie w snach bywa niekiedy bardziej fascynujące niż to na jawie. To po pierwsze. A po drugie – istnieją teorie naukowe, mówiące, że my, poznając świat, usiłując coś obliczyć, zmierzyć, opisać, dostrzec, tak mocno wpływamy na przedmiot opisu, że fałszujemy rzeczywistość..

Nowy cykl Strefy Kontaktu jest wspólnym projektem Wrocławskiego Teatru Współczesnego i Kina Nowe Horyzonty  Po każdej premierze w WTW reżyser lub inny twórca związany ze spektaklem wybiera filmy, które go inspirują i mogą być dla widzów teatralnych interesującym dopełnieniem spektaklu, a dla kinomanów – impulsem do obejrzenia przedstawienia na scenie Współczesnego.

Strefy Kontaktu
Wrocławski Teatr Współczesny i Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu
20 kwietnia 2013 r.

Dodaj komentarz