• 2013-04-20

Kiermasz książek artystycznych dla dzieci i nie tylko

27 i 28 kwietnia w Galerii Arsenał w Białymstoku odbędzie się kiermasz książek artystycznych oraz publikacji o sztuce dla dzieci i nie tylko. Kiermaszowi towarzyszyć będą ilustratorskie warsztaty rodzinne oraz spotkanie z autorem książek dla dzieci.

Kiermasz książek artystycznych, Galeria Arsenał w Białymstoku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kiermasz książek artystycznych, Galeria Arsenał w Białymstoku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy zaprezentują pięknie wydane książki małych i niezależnych wydawnictw, których nie można kupić w zwykłej księgarni. Na kiermaszu nie zabraknie książek, które przy wykorzystaniu niebanalnej estetyki opowiadają o sprawach ważnych i trudnych nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci: zazdrości o młodsze rodzeństwo, śmierci bliskich, odmienności kulturowej sąsiadów, chorobie, czy najnowszej historii Europy. Pojawią się także wydawnictwa, które pomogą rodzicom nawet najmłodsze dzieci wprowadzać w bogaty świat sztuki, zarówno współczesnej, jak i klasycznej. Zostaną pokazane zarówno nowości, jak i dobrze znane baśnie oraz opowieści w nowych wydaniach.

Wydawnictwa uczestniczące w kiermaszu: Babaryba, Białostocki Teatr Lalek, Bona, Buka, Dwie Siostry, Ezop, Format, Hokus-Pokus, Ładne Halo, Muchomor, Ryms, Tako, Widnokrąg, Zakamarki, Znak

Sobota, 27 kwietnia 2013 roku

  • Kiermasz książek, godz. 10.30-17.00
  • Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, godz. 12.00-14.00. Prowadzenie spotkania Magdalena Wieremiejuk

Grzegorz Kasdepke – urodzony w 1972 r. w Białymstoku. Autor książek dla dzieci i młodzieży. Twórca słuchowisk radiowych. W latach 1995-2000 redaktor naczelny magazynu dla dzieci Świerszczyk. Autor scenariuszy programów oraz seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa). Laureat Nagrody imienia Kornela Makuszyńskiego (za książkę Kacperiada…), zdobywca – dwukrotnie – Nagrody Edukacyjnej XXI (za książki Co to znaczy… oraz Bon czy ton), autor bestsellerów wielokrotnie honorowanych laurami (wyróżnienie Polskiej Sekcji ibBY za książkę Horror, czyli skąd się biorą dzieci, wyróżnienie w konkursie na najlepszą książkę roku za książkę Rózga, Małe pióro za cykl książek o Kubie i Bubie). Współpracuje z wydawnictwami: Nasza Księgarnia, Literatura, Dwie Siostry, G+J, Egmont, Wydawnictwo Literackie, Wilga. Mieszka w Warszawie.

Niedziela, 28 kwietnia 2013 roku

  • Kiermasz książek, godz. 10.30-17.00
  • W Krainie Dyrdymalii czyli zgadywanki, rysowanki, rymowanki – warsztaty rodzinne literacko-ilustratorskie, godz. 11.00-12.30. Prowadzenie: Magdalena Wosik, obowiązuje wcześniejsza rejestracja: k.kida@galeria-arsenal.pl

Magdalena Wosik – adiunkt w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, zajmuje się bardzo szeroko rozumianą ilustracją – od tej dziecięcej, poprzez grafikę prasową aż po rysunek satyryczny. Przez wiele lat współpracowała z regionalnymi gazetami – najpierw z Gazetą Wyborczą (Dolnośląską), potem z (POLSKĄ the Times) Gazetą Wrocławską – jako rysowniczka i autorka stron dla dzieci. Ilustrowała teksty, głównie psychologicznych, dla Magazynu Rodzinnego (dodatku POLSKI the Times). Rysuje także dla dziecięcych pism Miś i Świerszczyk. Czasami ilustruje własne teksty. Książka O, ja cię Smok w krawacie której jest współautorką razem z Piotrem Rychelem została Najlepszą Książką Dziecięcą Przecinek i kropka 2011.

Organizatorzy: Galeria Arsenał i Stowarzyszenie Fabryka Bestsellerów

Kiermasz książek artystycznych oraz publikacji dla dzieci i nie tylko
Kiermasz odbędzie się 27 i 28 kwietnia 2013 roku
Galeria Arsenał
ul. A. Mickiewicza 2
Białystok

Dodaj komentarz