• 2013-04-20

Dikanda z koncertowym DVD

DVD zespołu Dikanda zarejestrowane podczas koncertu w zakopiańskim Teatrze Witkacego trafiło do dystrybucji.

Dikanda Live in Zakopane (źródło: mat. prasowe)

Dikanda Live in Zakopane (źródło: mat. prasowe)

Podczas konertu Dikandy odbywającego się na słynnej scenie pod Tatrami zabrzmiały utwory dobrze znane miłośnikom world music, jak Usztijo, Jakhana Jakhana, Ederlezi czy Ajotoro, w nowych, zaskakujących aranżacjach. W nagraniu 19 utworów, które znalazły się na DVD wzięli udział goście Dikandy, muzycy z Podhala: Andrzej Fiś Jarząbek – skrzypce, Paweł Trebunia-Tutka – altówka, Krzysztof Czech – skrzypce oraz Szymon Bobrowski – trąbka. Wynik współpracy okazał się być do tego stopnia inspirujący, że zespół planuje kolejne wspólne występy. Na końcowy obraz, poza gośćmi, zapracowały: niekwestionowana charyzma zespołu, reakcja publiczności, światła, ciekawy montaż i z pewnością duch samego Witkacego.

Dikanda dziękując wszystkim, którzy dołożyli cząstkę do powstania DVD, pisze:

Wszystkich, z którymi mieliśmy przyjemność pracować przy tym koncercie, opisują słowa: profesjonalizm, zrozumienie i serce. (…) Choć do ostatniej chwili nie byliśmy pewni efektu, to koncert ten okazał się pomostem międzymiastowym, międzypokoleniowym a dla nas świadectwem, że idąc swoją drogą, możemy realizować nasze pomysły i spełniać marzenia.

Najbliższe plany zespołu to kwietniowa trasa po Polsce i Słowacji, wakacyjne koncerty na festiwalach, m. in. headliner festiwalu Castlefest w Holandii, oraz praca nad nową płytą studyjną.

Najbliższe koncerty zespołu w Polsce:
20 kwietnia 2013 r., godz. 20.00, Karczma Młyniska, Zakopane
27 kwietnia 2013 r., godz. 19. oo, Dworek Gościnny, Szczawnica
28 kwietnia 2013 r., godz. 19.00, Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari, Stary Sącz

Dodaj komentarz