• 2013-04-20

To już ostatni Baśniobór

17 kwietnia nakładem W.A.B. ukazała się książka Klucze do więzienia demonów -  ostatni tom bestsellerowego cyklu Baśniobór Brandona Mulla .

„Baśniobór” Brandona Mulla, wyd. W.A.B. (źródło: materiały prasowe)

„Baśniobór” Brandona Mulla, wyd. W.A.B. (źródło: materiały prasowe)

Baśniobór (2006) to debiut powieściowy Brandona Mulla, który szybko znalazł się na listach bestsellerów. Wartka akcja, nieszablonowe ujęcie tematu, różnorodność dobrze skonstruowanych bohaterów, wreszcie ich wolty charakterologiczne sprawiają, że całość czyta się jednym tchem.

Świat od tysiącleci był bezpieczny, ponieważ najpotężniejsze istoty ciemności zamknięto w Zzyzxie. Teraz przywódca Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej jest o krok od zebrania wszystkich pięciu kluczy potrzebnych do otwarcia więzienia. Jeśli mu się uda, cała ziemia pogrąży się w chaosie. Kendra, Seth oraz Rycerze Świtu podejmują desperacką próbę pokrzyżowania planów wroga. Podróżują po całym świecie, by uprzedzić Sfinksa, zdobyć brakujące artefakty i uratować ostatnich strażników. Jeśli zawiodą, pozostanie już tylko rozpaczliwa konfrontacja z uwolnionymi bestiami na Bezbrzeżnej Wyspie.

Jakich sprzymierzeńców znajdą Rycerze Świtu w decydującej walce o losy świata? Kto zwycięży w starciu sił światła i mroku?

Brandon Mull, Baśniobór: Klucze do więzienia demonów
WAB, premiera 17 kwietnia 2013 r.

Dodaj komentarz