• 2013-04-19

Jutro premiera – spotkanie filmowe Tadeusza Sobolewskiego

23 kwietnia o godz. 19.00 Fundacja Atelier w Warszawie zaprasza na spotkanie z Tadeuszem Sobolewskim i pokaz filmu Jutro premiera w reżyserii Janusza Morgensterna.

Spotkanie w Fundacji Atelier (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotkanie w Fundacji Atelier (źródło: materiały prasowe organizatora)

W filmie zobaczyć można śmietankę polskich aktorów: Gustawa Holoubka, Kalinę Jędrusik, Barbarę Krafftównę.

Janusz Morgenstern (ur. 1922 – zm. 2011) – reżyser filmowy, scenarzysta, producent. Jeden z najważnieszych polskich reżyserów filmowych. Reżyserował filmy Do widzenia, do jutra, Jowita, Trzeba zabić tę miłość oraz seriale m.in. Polskie drogi, Kolumbowie, Stawka większa niż życie. Był producentem takich filmów jak Europa, Europa, Panna Nikt, Duże zwierzę, Komornik. Jest uważany za twórcę nurtu krytycznego nazwanego później kinem moralnego niepokoju.

Tadeusz Sobolewski – polski krytyk filmowy, dziennikarz, publicysta. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1972 pisze o filmie. Pracował w tygodniku Film (1974-81), następnie w miesięczniku Kino, gdzie w latach 1990-94 był redaktorem naczelnym. Obecnie recenzent filmowy Gazety Wyborczej. Współautor i współprowadzący (razem z Grażyną Torbicką) programu Kocham Kino w Telewizji Polskiej.

Spotkanie z Tadeuszem Sobolewskim i pokaz filmu Jutro premiera
23 kwietnia 2013 r., godz. 19.00
Fundacja Atelier, Kamienica Artystyczna, ul. Foksal 11
Warszawa

Dodaj komentarz