• 2013-04-19

Salony Reserved w nowym koncepcie, Studio 1:1

W grudniu we wrocławskiej Galerii Dominikańskiej został otwarty pierwszy, pilotażowy salon Reserved w nowej odsłonie, zaprojektowany przez pracownię Studio 1:1 z Gdańska.

Pilotażowy salon Reserved, proj. Studio 1:1 (źródło: materiały prasowe)

Pilotażowy salon Reserved, proj. Studio 1:1 (źródło: materiały prasowe)

Celem nowego konceptu jest odmłodzenie marki, stworzenie spójnego wizerunku występujących w jednej przestrzeni podstref.

Dla projektantów hasłem przewodnim tego projektu jest light loft. Przestrzeń sklepu została stonowana do postaci light, poprzez wprowadzenie jasnej kolorystyki ścian, tekstur, posadzki. Zastosowanie takich materiałów jak naturalne, bielone drewno, cegła ułożona na sztorc, odkrywa nowe oblicze materiałów powszechnie stosowanych. Dzięki tym zmianom wnętrza zyskały nowy wymiar, świeży powiew i zarazem indywidualny charakter.

Sklep Reserved w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu to pierwsza placówka, która została zmieniona według nowego konceptu. Kolejnymi sklepami, które zostały przearanżowane do nowego modelu w marcu tego roku były salony w CH Wola Park w Warszawie oraz w Galerii Veneda w Łomży.

Studio 1:1 projektuje dla LPP SA sklepy marki Reserved od początku jej istnienia. Opracowuje cały system elementów wyposażenia, zarówno mebli jak i sklepów powtarzalnych w Polsce oraz poza jej granicami. Studio 1:1 tworzy również projekty salonów innych marek z Grupy LPP – Cropp, House, Mohito i Home &You.

Studio 1:1 w 2001 r. założyli absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku Jarosław Szymański oraz jego żona Beata Szymańska. Obecnie obydwoje projektując, równolegle pracują na tej uczelni. Studio w swoim dorobku posiada wiele realizacji z zakresu projektowania produktu, sklepów sieciowych i wystawiennictwa. Realizuje projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego, architektury oraz architektury wnętrz. Aby zapewnić najwyższą jakość w projektowaniu, tworzy małe, specjalistyczne zespoły na okoliczność każdego nowego zlecenia, dobierając kreatywnych oraz dynamicznych projektantów z różnych branż: wzornictwa, architektury, grafiki, fotografii, realizacji filmowej.

Salon Reserved
Projekt: Studio 1:1 (Jarosław Szymański, Beata Szymańska
Galeria Dominikańska
Wrocław

Dodaj komentarz