Łukasz Wodyński żywą instalacją w Znakach Czasu

9 maja w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu Łukasz Wodyński zaprezentuje widowisko pt. J’m live installation.

Łukasz Wodyński, „J'm live installation”, pokaz w CSW Znaki Czasu w Toruniu, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Wodyński, „J'm live installation”, pokaz w CSW Znaki Czasu w Toruniu, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

J’m to niepowtażalne widowisko, w którym artyści stanowić będą żywą część instalacji składającej się z 2,5 mertowych płócien Łukasza Wodyńskiego, w akcie występują hiszpański performer Xavier Bayle oraz Łukasz Wodyński. Widowisku towarzyszyć będzie muzyka zaaranżowana i wykonana na żywo przez Bogusława Raatza (zespół Question Mark) oraz muzyka amerykańskiego pochodzenia Tima Sanforda. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w akcie stworzenia i tworzenia, w którym efekt twórczego działania stanowi wypadkową tego, co dzieje się w momencie kreacji.

Łukasz Wodyński tworzy wykorzystując zarówno media malarskie, rysunkowe jak i techniki multimedialne. Realizuje także LIVE ACTS ( projekty interdyscyplinarne stanowiące syntezę teatru, performance oraz sztuk wizualnych ). Skupia się wokół człowieka i jego egzystencji. Jego prace były prezentowane min. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Teatr Grudziądz, TORUŃSKIEJ HALI POMP i wielu innych.

Xavier Bayle jest hiszpańskim artystą, aktualnie mieszkającym w Polsce. Jego prace zahaczają o problemy, które dotyczą ludzi i zwierząt, zajmuje się zarówno rysunkiem, malarstwem, fotografią jak i poezją, sztuką performance czy instalacją.

Bogusław Raatz – muzyka. Urodzony w 1961 roku w Bydgoszczy gitarzysta, kompozytor aranżer założyciel i lider zespołu QUESTION MARK. Od początku muzycznej działalności zainteresowany rockiem, jazzem, free oraz muzyką etno (oud, sitar, sarod). Współpracował między innymi z brazylijskim muzykiem, performerem oraz filmowcem Leo Alvesem Vieirą, Robertem Bielakiem, Andrzejem Przybielskim (NIEMEN, SBB), Józefem Skrzekiem (SBB), Stevenem Kindlerem (Mahavishnu Orchestra, Kitaro), Jarosławem Pijarowskim, Jorgosem Skoliasem, Timem Sanfordem, Sławomirem Ciesielskim (Republika)

Tim Sanford – muzyka. Amerykański multiinstrumentalista mieszkający od kilkunastu lat w Polsce. Założył w 1997r zespół Świrlandia grający muzykę inspirowaną z mieszanką wpływów etnicznych, zespół otrzymał propozycję występu przed Kayah i Bregovićem w Warszawie. Współpracował między innymi z zespołem One Million Bulgarians,inspiruje go muzyka improwizowana oraz jazzowa. Grał on na różnych festiwalach jazzowych jak Fortalicja Zamość 2001.

Reżyseria: Łukasz Wodyński

Xavier Bayle (ES) – live installation
Łukasz Wodyński (PL) – live installation
Bogusław Raatz (PL) – muzyka
Tim Sanford (USA) – muzyka

Łukasz Wodyński, J’m live installation
Prezentacja odbędzie się 9 maja 2013 roku o godzinie 18.00
Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Labsen
Wały gen Sikorskiego 13
Toruń

Dodaj komentarz