• 2013-04-19

Export Label Roadshow: koncerty na terenie Starego Dworca Chebzie

19 kwietnia rozpoczyna się cykl koncertów organizowanych w obszarze dworca PKP w Rudzie Śląskiej, na których zagra formacja Cuefx Band oraz Blossom Live. Nowe życie rudzkiego dworca to zasługa Teatru Bezpańskiego i Grupy Bibu, animującej muzyczne istnienie niegdysiejszej stacji. Dzięki ich staraniom, wnętrza po raz kolejny wypełnią wyjątkowe dźwięki, tym razem serwowane przez artystów związanych z Export Label.

Export Label Roadshow (źródło: mat prasowe)

Export Label Roadshow (źródło: mat prasowe)

Dla nas to ważny dzień. Nie tylko dlatego, że po raz kolejny przyjdzie nam obcować ze śląską publiką. Zagramy w absolutnie niezwykłym miejscu, które jest najlepszym dowodem na to, że kultura ożywiać może wraki, że w miejscach zapomnianych może na nowo zagrać, zabrzmieć. – mówi Jacek Latoń, lider Cuefx Band – Choć animacja postindustrialnych przestrzeni nie jest niczym nowym, przestrzeń do aranżacji to wciąż nieskończona liczba możliwości. Tym samym – niezwykły potencjał, zwłaszcza na Śląsku.

Oprócz elektrojazzowych dźwięków Cuefx Band przestrzeń rudzkiego dworca wypełnią dźwięki serwowane przez Blossom Live, czyli Łukasza Czajewskiego. Twórczość Czajewskiego zestawiana jest chociażby z dokonaniami Bonobo. Autor albumu Blue Balloons, wydanego pod koniec 2011 roku, trafił pod skrzydła berlińskiej wytwórni Mooncircle. Jako jedyny Polak, będzie on obecny na krążku podsumowującym 10-lecie istnienia niemieckiej wytwórni płytowej.  Na scenie pojawią się też VJ Matam i VJ Marki Mark – odpowiedzialni za koncertowe wizualizacje.

Cuefx Band (źródło: mat. prasowe)

Cuefx Band (źródło: mat. prasowe)

Export Label to jedna z najciekawszych rodzimych wytwórni płytowych, skupiająca pod swoimi skrzydłami artystów, którym daleko do tuzinkowości. Cuefx Band jest jednym z najciekawszych młodych śląskich zespołów, który podbija scenę mieszanką elektroniki i jazzu. Już 19 kwietnia, grupa zaprezentuje się na scenie Starego Dworca Chebzie, w ramach niecodziennego muzycznego wydarzenia – Export Label Roadshow.

koncerty Export Label Roadshow
19 kwietnia 2013 roku
PRZYSTANEK CHEBZIE, Dworzec PKP
ul Dworcowa 8, Ruda Śląska

Dodaj komentarz