• 2013-04-18

Witold Skulicz w Galerie Am Park

Od 18 kwietnia w Galerie Am Park w Wiedniu można oglądać wystawę prac Witolda Skulicza pt. …grafika nade wszystko.

Autor: Witold Skulicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Witold Skulicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa prac graficznych profesora Witolda Skulicza w wiedeńskiej galerii Am Park jest kolejną odsłoną ekspozycji, przygotowanej w ramach cyklu Mistrzowie grafiki programu Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. Jest jedną z najważniejszych wystaw programu Międzynarodowego Triennale Grafiki – Wiedeń 2013 organizowanego w ramach sieci współpracy międzynarodowej International Print Network. Zaproszenie wystawy prac graficznych Profesora Skulicza do Wiednia jest pięknym i szlachetnym gestem Jego przyjaciół oraz partnerów projektu, którego Profesor był inicjatorem i współzałożycielem.

Wystawa wiedeńska, podobnie jak poprzednie, jest odmienna w swojej koncepcji od ekspozycji prezentowanych w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie oraz w Elisabeth-Anna-Palais w Oldenburgu. Złożona z najpiękniejszych litografii i serigrafii prezentuje syntetycznie pełnię twórczości graficznej Profesora, która przejawia się w powracających rytmicznie cyklach. To twórczość otwierająca się na eksperyment i nieustanne poszerzanie pola artystycznej ekspresji, ujawniająca wielki potencjał sztuk graficznych i nowych mediów.

Ekspozycja prezentuje przekrój twórczości graficznej Witolda Skulicza, odzwierciedla pasjonującą drogę dochodzenia do ostatecznych rezultatów – przeplatających się motywów figuralnych i abstrakcyjnych, które polaryzują wewnętrzny świat artysty – co pozwala podążać za niespokojnym i dynamicznym umysłem artysty poszukującego. Jego cykle graficzne – pełne zmagań z tematem i sobą samym – świetnie odzwierciedlają mnogość impulsów, głębię przeżyć i temperament eksperymentatora.

Wystawa przygotowywana przez Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie wspólnie z Künstlerhaus Wien i Galerią Am Park.

Kurator wystawy ze strony austriackiej: prof. Wojciech Krzywobłocki
Kurator ze strony polskiej: Monika Wanyura-Kurosad.

Witold Skulicz, …grafika nade wszystko
Wernisaż: 17 kwietnia 2013 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 30 kwietnia 2013 roku
Galerie Am Park
Liniengasse 2a
Wiedeń

Dodaj komentarz