• 2013-04-18

5. Festiwal Sztuka i Dokumentacja w Łodzi

Od 25 kwietnia do 17 maja potrwa 5. Festiwal Sztuka i Dokumentacja w Łodzi. W ramach festiwalu odbędą się  wystawy, pokazy, performance, sympozja a także pokazy filmowe.

Festiwal Sztuka i Dokumentacja, plakat (źródło: mat. prasowe)

Festiwal Sztuka i Dokumentacja, plakat (źródło: mat. prasowe)

Festiwal Sztuka i Dokumentacja tradycyjnie ma miejsce w Łodzi – mieście z silnymi tradycjami sztuki awangardowej, często opartej na filmie oraz fotografii. W ramach festiwalu przygotowano wystawy, pokazy filmowe oraz część teoretyczną w postaci sympozjów i konferencji.

Część wystawienniczą rozpocznie się 25 kwietnia w galerii Prexer (Miejski Punkt Kultury Prexer-UŁ). W części teoretycznej festiwalu znajdą się dwa panele dyskusyjne poświęcone sztuce performance. Festiwalowi towarzyszy w tym roku program edukacyjny dla młodzieży prowadzony we współpracy z Poleskim Ośrodkiem Sztuki. W ramach programu będzie miał miejsce konkurs dla młodzieży szkół średnich na najciekawszą fotografię z wystawy lub wydarzenia dotyczącego sztuki współczesnej. Odbędą się również warsztaty fotograficzne oraz zajęcia dotyczące efemerycznych form sztuki – opartych na czasie I konkretnej przestrzeni.

5. Festiwal Sztuka i Dokumentacja
Od 25 kwietnia do 17 maja 2013 roku
Łódź

1 komentarz do artykułu “5. Festiwal Sztuka i Dokumentacja w Łodzi”

  1. ewa_evita

    a kiedy pojawi się szczegółowy program? pytam, bo od jakiegoś czasu na stronie funkcjonuje enigmatyczne “wkrótce” :>

Dodaj komentarz