• 2013-04-18

Buenos Agres promuje debiutancki album

Pochodzący z Bielska-Białej zespół Buenos Agres prezentuje debiutancką EP zatytułowaną Buenos Agres. Materiał powstał w połowie ubiegłego roku w Red House Studio pod okiem Piotra Mędrzaka. Masteringiem zajął się Chris Bauer w berlińskim Audio Mastering Service.

Buenos Agres, "Buenos Agres" okładka (źródło: mat. prasowe)

Buenos Agres, "Buenos Agres" okładka (źródło: mat. prasowe)

Buenos Agres to intrygująca i nieoczywista mieszanka wpływów takich artystów jak Portishead, Archive, Deftones czy NoSound. Post-rockowe klimaty łączą się z ciężkim brzmieniem, elektroniką a nad całością góruje raz kojący, kiedy indziej bardzo mocny wokal Anny Mysłajek. Album zawiera 5 zróżnicowanych utworów zarówno w języku polskim jak i angielskim. Na okładkę płyty trafiło autentyczne zdjęcie zrobione podczas powodzi w 2010 roku, nagrodzone w konkursie World Press – jego autorem jest Damian Puła, natomiast za projekt całości odpowiada Maja Zmiertka.

Jak twierdzą muzycy:

Trudna do zinterpretowania nazwa zespołu wzięła się z potrzeby wyrażenia pozytywnego działania muzyki na Homo Sapiens. Wpływ muzyki zespołu na postronnego słuchacza nie został do końca przebadany lecz w obrębie dotychczasowej grupy odbiorców negatywnych skutków ubocznych nie zaobserwowano.

Buenos Agres (źródło: mat. prasowe)

Buenos Agres (źródło: mat. prasowe)

Buenos Agres – powstał w 2011 roku w Bielsku – Białej. O tym, że kapela będzie nosić takie miano zadecydował przypadek. Buenos Agres założyli koledzy z dawnych lat, gitarzysta Tymoteusz Wejwoda, gitarzysta Tomasz Wojtusiak oraz perkusista Andrzej Obuchowski. Ostatnia dwójka, grała już wcześniej w zespole High Speed Dubbing. Po zakończeniu działalności w High Speedach postanowili utworzyć band, który będzie inspirowany muzyką Archive, NoSound, Deftones, czy Portishead. Po niedługim czasie do chłopaków dołączają basista Łukasz Pajor i klawiszowiec Grzegorz Całus. Poszukiwanie frontmana trwało zdecydowanie dłużej. Po kilku miesiącach głosem Buenos Agres została Anna Mysłajek. Praca nad materiałem ruszyła pełną parą. W maju 2012 roku Buenosi weszli do studia by nagrać swoją pierwszą EP, ale już bez gitary Tymoteusza. Niestety po wydaniu albumu z kapelą pożegnali się Grzegorz (klawisze) i Łukasz (bas). Wkrótce jednak Buenos Agres uzupełnił braki kadrowe, a do zespołu trafili Rafał Wieja (bas) i Łukasza Pocha (DJ), oraz Szymon Dębowski (gitara). Niedługo trzeba było czekać, aby zrozumieć, że zespół potrzebował świeżej krwi. Zespół rozpoczął współpracę z agencją Fantom Media i promuje debiutancki album.

Buenos Agres, album Buenos Agres
Premiera: kwiecień 2013 roku

Dodaj komentarz