IN OUT Festiwal po raz siódmy w Gdańsku

19 i 20 kwietnia w CSW Łaźnia w Gdańsku odbędzie się 7. IN OUT Festiwal 2013. Tematem tegorocznego Festiwalu i konkursu jest Tłumacząc teraźniejszość: współczesne formy buntu. Jakie grupy i ruchy możemy uznać za buntowników XXI wieku? Jaki kształt mogą przyjąć współczesne formy kontestacji? Co tak naprawdę oznacza współcześnie buntować się? Jaka jest kondycja współczesnego świata?

In Out Festiwal, CSW Łaźnia 1 w Gdańsku, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

In Out Festiwal, CSW Łaźnia 1 w Gdańsku, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

19 kwietnia 2013 roku

  • godz. 18.00 Otwarcie Festiwalu
  • godz. 18.10 I część pokazu pozakonkursowego
  • godz. 19.00II część pokazu pozakonkursowego
  • godz. 20.00 Koncert: Olo Walicki + Tomek Wierzchowski, Środowisko dźwiękowe 2

Otwierające cykl Środowisko Dźwiękowe 2, to zestaw składników zawartych między skrajnymi punktami na osi postrzegania dźwięku analogowego – od elementów naturalnego pochodzenia (woda) – do syntezy fali dźwiękowej.

W trakcie koncertu Tomek Wierzchowski będzie na żywo tworzył wizualizacje do muzyki Ola Walickiego. Wykorzystując sprzężenie kamery i telewizora poprzez oddziaływanie sygnałów wyjściowych na sygnały wejściowe. Reprodukowanie, modyfikowanie i przesyłanie informacji zwrotnych stworzy wizualizacje przypominające abstrakcyjne i organiczne formy.

20 kwietnia 2013 roku

  • godz. 17.00 I część pokazu konkursowego
  • godz. 18.00 II część pokazu konkursowego
  • godz. 19.00 Koncert: Dan Senn (IN PROGRESS)
  • godz. 20.00 Ogłoszenie wyników konkursu

Dan Senn (ur. 1951 r. w USA) to artysta amerykański zajmujący się sztuką intermedialną, kompozytor muzyki eksperymentalnej, performer, twórca rzeźb kinetyczno-akustycznych i filmów wideo. Studiował muzykę na Uniwersytecie Wisconsin w LaCrosse i na Uniwersytecie Illinois w Urbanie, gdzie w roku 1985 uzyskał doktorat w zakresie kompozycji muzycznej.

Był profesorem na kilku uczelniach w USA. Instalacje multimedialne z zakresu kinetycznej rzeźby akustycznej, wideo art oraz działania typu performance prezentował w licznych galeriach i muzeach na całym świecie. W 2006 roku miał wystawę indywidualną Uncovered states (Odkryte stany) w Galerii At w Poznaniu. Mieszka i pracuje w USA oraz w Pradze. Od jakiegoś czasu współpracuje z Caroline Daniel – australijską pianistką, kompozytorką awangardowej muzyki fortepianowej, tanecznej i chóralnej.

7. IN OUT Festiwal 2013
Animacje / Dokumenty / Etiudy filmowe / Eksperymenty / Krótkie formy wideo/Koncerty
Festiwal odbędzie się w dniach od 19 do 20 kwietnia 2013 roku
CSW Łaźnia 1
ul. Jaskółcza 1
Gdańsk – Dolne Miasto

Dodaj komentarz