• 2013-04-16

RAGING FYAH & THE WHIFF ZAGRAJĄ WE WROCŁAWIU

17 kwietnia we wrocławskim klubie Firlej zagra jamajska grupa Raging Fyah oraz jak support zaprezentuje się The Whiff. Jamajski skład Raging Fyah jest jednym z najbardziej utalentowanych i najbardziej dynamicznie rozwijających się na jamajskiej scenie muzycznej.

Raging Fyah (źródło: mat. prasowe)

Raging Fyah (źródło: mat. prasowe)

Chociaż ich uniwersalność pozwala im grać wszystkie gatunki muzyki, to większość ich piosenek – inspirowanych pasją tworzenia i doświadczeniami życiowymi – to po prostu roots rock reggae. Piszą własne piosenki oraz teksty, w których każde słowo dotyka duszy słuchacza, podnosząc go na duchu i motywując do pozytywnego działania ludzi ze wszystkich środowisk społeczno-ekonomicznych i kulturowych.

Raging Fyah –  Zespół powstał w 2006 roku i tworzy go sześciu muzyków: Anthony Watson, Courtland White, Demar Gayle, Delroy Hamilton, Kumar Bent i Mahlon Moving, którzy postanowili na nowo rozpalić płomień pozytywnego przesłania w przemyśle muzycznym. Ich muzyka porównywana jest do legendarnych artystów takich jak Bob Marley, Peter Tosh czy Third World. Zespół posiada także własną wytwórnię, Raging Fyah Productions, po szyldem której wydali swój debiutancki singiel Peace Reigns, a następnie Fight, jak również H20 Riddim, na którym swoje utwory nagrało kilku popularnych artystów reggae i dancehall. Zespół stara się zmieniać świat, każdą nutą, każdą piosenką, rozpalając światło nadziei w miejscach ciemności, burząc bariery pomiędzy ludźmi. Na swoim koncie mają bardzo dobrze przyjęty album Judgement Day oraz dziesiątki zagranych koncertów na takich festiwalach jak Rototom Sunsplash, Summerjam, Garrance Reggae Festival czy Reggae Sun Ska Festival.

The Whiff - Grupę tworzą muzycy związani poprzednio z takimi zespołami jak: Riddimz Team oraz Zebra. Sama nazwa grupy oznacza powiew, powiew świeżości. Ich muzyka opisywana jest jako różnobarwna, delikatna, wyrazista i jak trzeba z pazurem. Zespół powstał z pasji tworzenia i zamiłowania do muzyki reggae, a w szczególności modern roots. Ich twórczość to dużo emocji, pięknych melodii i energii co w połączeniu ze świeżym spojrzeniem sprawia, że zarówno miłośnicy korzennych brzmień jak i tych nowocześniejszych będą usatysfakcjonowani.

Koncert Raging Fyah & The Whiff
17 kwietnia 2013 r., godz. 19.00
Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Wrocław

Dodaj komentarz