• 2013-04-16

Projekt ZBYT – spotkania z modą

18 kwietnia o godz. 17.00 w Sali Teatralnej Collegium Maius w Poznaniu odbędzie się pierwsze z cyklu trzech spotkań z modą prowadzonych przez Piotra Szaradowskiego.

Mantua z XVIII wieku ze zbiorów V&A (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mantua z XVIII wieku ze zbiorów V&A (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dużo, mało, błyszcząco, drogo, krzykliwie, skromnie, krótko, kolorowo, szaro. Brzmi znajomo? Czy warto postrzegać ubiór w tych kategoriach? Tego dnia rozmowy będą dotyczyć mody w przestrzeni publicznej – kto ustala, a kto stara się przekraczać granice.

W trakcie dyskusji odbędzie się projekcja filmu krótkometrażowego Ubierz mnie autorstwa Małgorzaty Goliszewskiej. Jest to zapis eksperymentu modowego młodej artystki, który był nominowany do Offowego Odkrycia Roku 2011.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do pogłębienia wiedzy na temat historii mody oraz podjęcia dyskusji o tym kto stara się przekraczać granice i czy w świecie tak wielu estetyk jest miejsce na określenie takie jak ZBYT. Spotkania będą prowadzone przez Piotra Szaradowskiego – muzealnika, wykładowcę poznańskiej School of Form, pasjonata mody i sztuki (o których pisze na blogu Muzealne Mody).

Kuratorki: Natalia Safian, Alicja Szabelska

ZBYT – spotkanie z modą
18 kwietnia 2013 r., godz. 17.00
Sala Teatralna Collegium Maius, ul. Fredry 10
Poznań

Dodaj komentarz