• 2013-04-16

Drugie oblicze w kinach od maja

24 maja do polskich kin wejdzie dramat kryminalny Drugie oblicze w reżyserii Dereka Cianfrance.

Kadr z filmu „Drugie oblicze” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Drugie oblicze” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Tajemniczy motocyklista Luke (Ryan Gosling) zostawia za sobą przeszłość igrającego ze śmiercią cyrkowego showmana i wraca do Schenectady w stanie Nowy Jork, gdzie dowiaduje się, że jego była dziewczyna, Romina (Eva Mendes), urodziła mu w tajemnicy syna. Próbując zapewnić swojej nowej rodzinie utrzymanie, Luke porzuca dawne życie i korzystając ze swoich niezwykłych umiejętności jazdy na motocyklu, zaczyna okradać banki. Stawka wzrasta, kiedy Luke napotyka na swojej drodze ambitnego funkcjonariusza policji, Avery’ego Crossa (Bradley Cooper). Dla obu będzie to zarówno koniec, jak i początek.

Drugie oblicze to epicki dramat kryminalny ukazujący nierozerwalną więź pomiędzy ojcami i ich synami. Rozgrywający się na przestrzeni piętnastu lat, wielowymiarowy dramat, który opowiada o losach czterech mężczyzn, reprezentujących dwa pokolenia różnych rodzin, próbujących radzić sobie z grzechami swoich ojców i wychować własne dzieci tak, by nie musiały cierpieć z powodu pozostawionego im dziedzictwa. Kiedy wszystko zaczyna iść nie po ich myśli, jedynym azylem jest miejsce daleko za sosnami…

Derek Cianfrance  zadebiutował jako reżyser pełnometrażowego filmu fabularnego w wieku 23 lat obrazem Brother Ted, który miał swoją premierę na festiwalu Sundance. Następnie zagłębił się w kino dokumentalne, w którym pracował również jako autor zdjęć. Do kina fabularnego powrócił w 2010 roku filmem Blue Valentine, zdobywając po raz kolejny uznanie na całym świecie. Twórca pracuje obecnie nad filmem Muscle dla HBO.

Drugie oblicze
Reżyseria: Derek Cianfrance
Obsada: Ryan Gosling, Eva Mendes, Bradley Cooper, Rose Byrne, Dane Dehaan, Emory Cohen, Ben Mendelsohn, Ray Liotta
Dystrybutor: Monolith Films
W kinach od 24 maja 2013 r.

Dodaj komentarz