Artur Rubinstein inspiruje w Łodzi

Od 23 kwietnia w Galerii Re:Medium w Łodzi będzie można oglądać wystawę pt. Artur Rubinstein inspiruje. Ekspozycja odbędzie się w ramach III Rubinstein Piano Festival, Łódź 2013.

Fragment recitalu Anny Fedorovej, reż. Mateusz Zahora (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fragment recitalu Anny Fedorovej, reż. Mateusz Zahora (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie będą pokazane dwa studenckie projekty prac dyplomowych z łódzkich uczelni. Pierwszy to projekt architektoniczny Rubinstein Festival Center autorstwa Mariusza Nowaka z Wydziału Architektury Politechniki Łódzkiej, który obejmuje zagospodarowanie przestrzenne kompleksu na cele artystyczne, centrum festiwalu muzycznego oraz zagospodarowanie terenu Pasażu A. Rubinsteina w Łodzi, tj. terenu pomiędzy ul. Piotrkowską 77 a Al. Kościuszki.

Fot. Mateusz Zahora (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Mateusz Zahora (źródło: materiały prasowe organizatora)

Druga praca dyplomowa pt. Plakat muzyczny, obroniona na Wydziale Grafiki i Malarstwa przez Mateusza Zahorę z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, składa się z cyklu plakatów muzycznych wykonanych pod kierunkiem promotora prof. Mariusza Łukawskiego. Na ekspozycji znajdą się również wykonane przez tego autora artystyczne zdjęcia pianistów występujących w Łodzi podczas poprzednich edycji Festiwalu oraz plakaty. Zostanie zaprezentowany film krótkometrażowy Mateusza Zahory (4 min.) i filmy dokumentalne z udziałem A. Rubinsteina.

Gośćmi specjalnymi wystawy będą córki kompozytora Eva i Alina Rubinstein, z którymi spotkanie odbędzie się 24 kwietnia o godzinie 12.00

Organizatorzy: Międzynarodowa Fundacja Muzyczna im. Artura Rubinsteina w Łodzi oraz Miejska Galeria Sztuki w Łodzi

Artur Rubinstein inspiruje
Wystawę można oglądać od 23 do 30 kwietnia 2013 roku
Wystawa w ramach III Rubinstein Piano Festival, Łódź 2013
Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, Galeria Re:Medium
ul. Piotrkowska 113
Łódź

Dodaj komentarz