• 2013-04-16

Adam Tylicki po raz pierwszy intermedialnie

Od 12 kwietnia w Galerii 3A Project Space w Gdyni można oglądać wystawę Adama Tylickiego pt. Whyhow, how.

Adam Tylicki, „Learn” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adam Tylicki, „Learn” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Whyhow, how to pierwsza w Polsce ekspozycja prac Adama Tylickiego związana z jego twórczością intermedialną. Stanowi ona spójną całość na którą składa się najnowszy dorobek artysty. Adam Tylicki będzie obecny w galerii 3A Project Space na dwa tygodnie przed otwarciem wystawy i przez dwa tygodnie jej trwania po wernisażu – jest to związane z instalacją Atlas, która wymaga ciągłego naprawiania, budowania, nieustannej interwencji artysty. Obecność Tylickiego w 3A Project Space stanie się też okazją do bezpośredniego zadania mu pytań przez osoby zwiedzające wystawę i osobistego poznania go.

Droga twórczości artystycznej Adama Tylickiego to proces poszerzania granic percepcji i zadanie jak najgłębszego i wnikliwszego oglądu rzeczywistości. Dlaczego chcemy poznawać więcej niż to, co można zobaczyć? Jak to zrobić? Co się jawi pod powierzchnią? Tylicki w poetycki sposób przekłada poziom zrozumienia wszechświata, któremu niczego nie zarzuca, nie krytykuje, nie tłumaczy poprzez subiektywne odczucia. Artysta rozumie rzeczywistość przez dogłębne badanie tego, co jawi się poza schematami, poza słowami, poza strukturami. Urzeczywistnia przenośnie. Dąży do prawdy w sposób poetycki, poprzez sztukę konceptualną, niejednoznaczną, ponadczasową i autorefleksyjną.

Adam Tylicki, rocznik 86, urodzony w Nowym Jorku. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Fotografii, obronił dyplom w 2010 roku u dr hab. Jadwigi Okrassy. Aktualnie studiuje w Central Saint Martins w Londynie (Masters Degree, Fine Art). Minione wystawy: Sfinks, Sopot (2009); Imperial Works N15, Londyn (2011); Backyard Gallery, Berlin (2012); Wystawa indywidualna w Blueprint Gallery, Londyn (2013); Wystawa indywidualna w SU Gallery, Chelsea College of Art. Nadchodzące wystawy: In-Transit, Bisquit Factory, Londyn.

Adam Tylicki, Whyhow, how
Wernisaż: 12 kwietnia 2013 roku, godz, 19.30
Wystawa potrwa do 21 kwietnia 2013 roku
Galeria 3A Project Space
ul. Łużycka 3a
Gdynia

Dodaj komentarz