• 2013-04-15

Mike Patton z zespołem Tomahawk na Nowych Horyzontach

Mike Patton z zespołem Tomahawk będzie muzyczną gwiazdą podczas 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty odbywającego się 22 lipca we Wrocławiu. Jeden z najbardziej płodnych muzyków naszych czasów wraca do Polski z projektem Tomahawk. Będzie to jedyny koncert Tomahawk w Polsce.

Mike Patton (źródło: mat. prasowe)

Mike Patton (źródło: mat. prasowe)

Tomahawk to grupa prowadzona przez Mike’a Pattona, niezwykle aktywnego multinstrumentalistę, wokalistę i producenta muzycznego, znanego przede wszystkim z występów w rockowych formacjach Faith No More i Fantômas. Skład kapeli uzupełniają gitarzysta Duane Denison (The Jesus Lizard, Legendary Shack Shakers), perkusista John Stanier (Battles, Helmet, The Mark of Cain) oraz od tego roku basista Trevor Dunn, który współpracował z Pattonem przy innych projektach (Mr. Bungle, Fantômas). W utworach Tomahawk usłyszeć można zarówno klasyczny hard rock, jak i bardziej wyrafinowane dźwięki z domeny progresywnego art rocka (utwory formacji były porównywane do dokonań King Crimson). Metal łączy się tu z post rockiem, a muzyka Indian z Ameryki Północnej wchodzi w mariaż ze sferą rockowego eksperymentu. Wrocławski koncert to część europejskiego tournée promującego najnowszą płytę Tomahawk Oddfellows. Kiedy w styczniu tego roku płyta Oddfellows pojawiła się w sklepach, od razu zyskała uznanie krytyków i zachwyt publiczności.

Mike Patton (źródło: mat. prasowe)

Mike Patton (źródło: mat. prasowe)

Mike Patton – jest wokalistą słynnego Faith No More, założycielem Mr. Bungle, pomysłodawcą takich projektów jak Tomahawk, Fantômas, Peeping Tom. Współpracował z wieloma muzykami i zespołami – między innymi z Johnem Zornem, Sepulturą, Melvins, Björk, Christianem Fenneszem, The Young Gods czy z Sergem Gainsbougiem.

koncert Tomahawk:
22 lipca 2013 roku
Klub Arsenał w Muzeum Miejskim
ul. Cieszyńskiego 9, Wrocław

13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty
18- 29 lipca 2013 r., Wrocław

Dodaj komentarz